صفحه اصلی / اسلایدر / سرانه بدهی جهان افزایش یافت

سرانه بدهی جهان افزایش یافت

کسب و کار نیوز - موسسه مالیه بین‌المللی پیش‌بینی کرد بدهی‌های جهان به ۲۵۵ تریلیون دلار برسد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حجم بدهی‌های جهان کماکان روندی افزایشی را دنبال می‌کند و پیش‌بینی می‌شود که میزان مجموع بدهی‌های جهانی تا پایان امسال میلادی به ۲۵۵ تریلیون دلار برسد. این رقم بدان معناست که سرانه بدهی جهانی تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۳۲ هزار و ۵۰۰ دلار خواهد رسید که رکورد جدیدی در این زمینه محسوب می‌شود.

 

به گفته این موسسه، تنها طی نیمه نخست امسال حدود ۷.۵ تریلیون دلار بدهی به مجموع بدهی‌های جهانی افزوده شده است. بدهی ۲۵۵ تریلیون دلاری بدان معنا خواهد بود که جهان حدود سه برابر تولید ناخالص داخلی خود بدهی دارد و امریکا و چین کشورهایی هستند که بیش‌تر از هر کشور دیگری در جهان بدهی دارند به گونه‌ای که ۶۰ درصد کل بدهی‌های جهان مربوط به این دو کشور است.

علاوه بر مجموع بدهی‌ها، میزان بدهی‌های دولت‌ها نیز رو به افزایش بوده و در حال ثبت رکوردهای جدیدی است: طبق اعلام موسسه مالیه بین‌المللی، درحال‌حاضر بدهی‌های دولتی به ۷۰ تریلیون دلار رسیده است. این موسسه با هشدار نسبت به روند رو به افزایش بدهی‌ها در سطح جهان گفته است که بدهی دولت‌ها با ۱.۵ درصد بیشترین افزایش را نسبت به سال گذشته داشته است و پس از ان بدهی شرکت‌ها با افزایش یک درصدی قرار دارد.

به گفته رویترز، یک ارزیابی دیگر انجام شده توسط بانک ” مریل لینچ” امریکا نشان می‌دهد که از زمان ورشکستگی بانک ” لمان برادرز”، دولت‌ها ۳۰ تریلیون دلار، شرکت‌ها ۲۵ تریلیون دلار، خانوارها ۹ تریلیون دلار وبانک‌ها ۲ تریلیون دلار استقراض کرده‌اند.

میزان اوراق قرضه جهانی نیز از ۸۷ تریلیون دلار در سال ۲۰۰۹ به ۱۱۵ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش پیدا کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

حرکت بورس در مسیر رشد صعودی؟

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در این رابطه می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *