صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / رشد ۱۹ درصدی حجم و ۱۸ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران
boorse kala

رشد ۱۹ درصدی حجم و ۱۸ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران

کسب و کار نیوز-در هفته منتهی به 24 آبان ماه، 713 هزار و 476 تن انواع کالا به ارزش بیش از 31 هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد 19 و 18 درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بورس کالا، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۲۸۳ هزار و ۹۷۳ تن انواع کالا به ارزش ۱۵ هزار و ۳۹۲ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۲۶۷ هزار و ۷۲۳ تن فولاد، ۳ هزار و ۴۳۰ تن مس، ۵ هزار و ۶۰۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ کیلوگرم شمش طلا، ۵ هزار تن سنگ آهن و ۲ هزار تن کک از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۴۲۹ هزار و ۱۰ تن انواع کالا به ارزش ۱۵ هزار و ۷۶۷ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۷۴ هزار و ۳۸۵ تن قیر، ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۶۶ هزار و ۲۲۱ تن مواد پلیمری، ۴۲ هزار و ۲۲۱ تن لوب کات، ۳۰ هزار و ۳۵۹ تن مواد شیمیایی، ۸۶۰ تن عایق رطوبتی، یک هزار و ۲۴۲ تن روغن، ۱۲۰ تن آرگون و ۵ هزار و ۶۰۵ تن گوگرد معامله شد.

همچنین بازار فرعی بورس کالای ایران هم طی هفته مذکور معامله ۴۹۲ تن کالا را تجربه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

مناطق آزاد کشور معین سازمان غذا و دارو در تولید کالای سلامت محور است

«حمیدرضا مومنی» امروز (یکشنبه) در مراسم امضاء تفاهم نامه میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *