taxi

تاکسی های اینترنتی سهمیه بنزین دریافت می کنند

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

کسب و کار نیوز - با اعلام افزایش نرخ بنزین تاکسی های اینترنتی اسنپ و تپسی از ارائه خدمات به مردم خودداری کرده اند و در روزهای برفی که در پیش داریم این اتفاق موجب سردرگمی مردم و متقاضیان تاکسی شده است.

شایلی قرائی

به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران و مسئولان را مثل همیشه غافلگیر کرد. در حالی دولت خبر افزایش قیمت بنزین را اعلام کرد که در این خبر آمده است سهمیه ای مجزا برای این تاکسی ها در نظر گرفته شده و به کارت سوخت ها واریز خواهد شد. اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در این رابطه اعلام کرده است که برای مسافربرهای بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ‌سی) مشروط بر آن که نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت. همچنین در اطلاعیه‌ی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی سهمیه‌ی سوخت تاکسی بنزینی ماهانه ۴۰۰ لیتر و تاکسی‌های دوگانه‌سوز ۲۰۰ لیتر عنوان شده است.
اما یکی از متقضیان تاکسی اینترنتی اسنپ در گفت و گو با کسب و کار می گوید: روز گذشته بیست و پنجم آبان ماه به دنبال بارش شدید برف در منطقه سعادت آباد تهران و عدم امکان برای حرکت خودروی شخصی تصمیم به استفاده از تاکسی آنلاین اسنپ کردم که مدت ها تلاش برای یافتن راننده بی نتیجه ماند. نرخ های متفاوتی برای مسیر سعادت اباد خیابان علامه جنوبی به مقصد خیابان سهروردی خیابان قندی نمایش داده می شد و در نهایت پس از گذشت دقایق بسیار پیام اسنپ!شما پیدا نشد را نمایش می داد. به گفته وی، آخرین قیمت نمایش داده شده برای این مسیر ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که باز هم راننده ای درخواست را قبول نکرده است. تپ سی نیز به عنوان دیگر تاکسی اینترنتی پرمصرف نتوانسته در این روز خدمتی ارایه کند و راننده ای در این محدوده درخواست سفر را قبول نکرده است. البته لازم به ذکر است تعداد راننده های این شرکت در این محدوده کمتر از تعداد انگشتان یک دست بوده که برای این کسب و کار که عنوان دومین شرکت بزرگ تاکسی اینترنتی را یدک می کشد اتفاق قابل قبلی نیست. به هر ترتیب افزایش قیمت بنزین و بارش غیر منتظره برف نمی تواند توجیهی برای عدم ارایه خدمات به مردم باشد و حتما این کسب و کارها برای این اتفاق توضیحی خواهند داشت.

بیانیه اسنپ و تپسی در مورد افزایش قیمت بنزین؛

کرایه ها تغییری نخواهند کرد

در خبرها خواندید که بالاخره پس از ماه ها گمانه زنی قیمت بنزین افزایش یافت و قرار شد که از این پس به صورت سهمیه بندی شده در اختیار مردم قرار بگیرد. طبق دستورالعمل جدید، هر خودروی سواری ماهانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای دریافت می کند که نرخ هر لیتر آن برابر با ۱۵۰۰ تومان خواهد بود. پس از اتمام سهمیه نیز دارندگان انواع خودرو می توانند آن را به نرخ هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خریداری کنند. البته در نرخ های جدید فکری هم به حال رانندگان تاکسی شده و قرار است که ماهانه چهارصد لیتر بنزین سهمیه ای در اختیار آنها قرار بگیرد. از آنجا که وضعیت رانندگان تاکسی های اینترنتی در هاله ای از ابهام بود و این نگرانی در میان مردم ایجاد شد که آیا باید منتظر افزایش قیمت کرایه تاکسی های اینترنتی باشند یا خیر، دو شرکت اسنپ و تپسی با انتشار بیانیه ای هرگونه افزایش نرخ کرایه خود به خاطر بالا رفتن قیمت بنزین را تکذیب کردند.
شرکت اینترنتی اسنپ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به آغاز سهمیه‌بندی بنزین، بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی و تایید وزارت کشور، به اطلاع می رسانیم که به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی سهمیه بنزین تعلق می‌گیرد. از امروز ۲۴ آبان ماه، هزینه بنزین کاربران راننده فعال در تاکسی‌های اینترنتی بر اساس کارکرد ماهانه، به قیمت دولتی محاسبه و ما به‌التفاوت آن به کارت بانکی آنها واریز می‌شود. همچنین نرخ کرایه‌های تاکسی‌های اینترنتی هیچگونه تغییری نداشته و کاربران راننده می‌توانند بدون نگرانی از افزایش قیمت بنزین مثل همیشه به فعالیت
خود ادامه دهند. شرکت تپسی نیز با انتشار بیانیه ای مشابه خبر داد که به رانندگانش بنزین سهمیه ای تعلق می گیرد و مردم نباید نگران افزایش کرایه تاکسی های اینترنتی باشند.پیرو انتشار خبر سهمیه‌بندی بنزین و طبق اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی و تایید وزارت کشور، به اطلاع می‌رسانیم سهمیه‌ی بنزین به رانندگان تاکسی‌های آنلاین تعلق می‌گیرد. با توجه به اختصاص سهمیه به تاکسی‌های آنلاین، قیمت سفرها تغییری نخواهد کرد. جزئیات این موضوع شامل شرایط دریافت سهمیه و نحوه تخصیص آن به رانندگان تاکسی‌های آنلاین، متعاقبا اعلام خواهد شد.
گفتنی است استفاده از سهمیه سوخت صرفاً با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی میسر است و سهمیه کامل آبان ماه نیز طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از بامداد ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی مالکان خودرو واریز شده و به مدت شش ماه قابل ذخیره سازی است. همچنین طبق این اطلاعیه نرخ سی ان جی بدون تغییر خواهد بود، برای مسافربر های اینترنتی مشروط بر آن که نرخ‌ های خود را از مقادیر مصوب به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت. برای تأمین سوخت خودروهای مسافربر خطی و بین شهری، آژانس‌های مسافربری، آموزشگاه‌های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذ شده است که اعلام خواهد شد.

تلاش برای افزایش خدمات رسانی

میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپسی

افزایش قیمت بنزین که در ساعات پایانی بیست سوم آبان ماه اعلام شد خبری بود که برای رانندگان تاکسی های اینترنتی به دلیل مشکلات بسیاری که در رابطه با خدمات رسانی به مردم دارند شوک آور بود. اما از بدو تاسیس این کسب و کارها مشکلات بسیاری برای ادامه راه و فعالیت ایجاد شد که تا به امروز نیز این مشکلات ادامه داشته اند. هر روز یک سازمان و یا یک ارگان با مخالفت با فعالیت این کسب و کارها سد راه ادامه فعالیت شده و رانندگان و این کسب و کارها را دلسرد کرده است. زمانی که افزایش قیمت بنزین اعلام شد تا ساعات اولیه صبح که باید به شهروندان خدمات ارائه می شد تلاش برای افزایش خدمات رسانی در حال انجام بود.
بارش برف به دنبال عدم حضور سازمان های مربوطه برای برف روبی ارائه خدمات توسط تاکسی های اینترنتی را با مشکلات بسیاری به خصوص در شمال تهران مواجه کرده و رانندگان بسیاری در ترافیک قادر به ارائه خدمت نبوده اند. شب گذشته نیز برای تاکسی های اینترنتی این شرکت شب پر استرسی بوده و در حال تعامل با بخش‌های مختلف دولت برای انجام کارها بوده ایم. برای اختصاص سهمیه بنزین رانندگان تاکسی های اینترنتی نیز دستورالعملی وجود دارد. پیمایش رانندگان در طول ماه رصد می‌شود و در پایان ماه اختلاف قیمت سوخت آزاد و سهمیه به حساب رانندگان واریز خواهد شد. تمام این فعالیت‌ها هم زیرنظر وزارت کشور انجام می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

واکسن کرونا بخش خصوصی در راه ایران/یک میلیون دوز در لیست ارسال فوری

به گزارش کسب و کار نیوز، ناصر ریاحی عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی تهران با …

یک دیدگاه

  1. حساب بدبختی رانندگان رانمیکنید.توی ترافیک چه جوری پیمایش داشته باشیم صدکیلومترکه شمامیخوای مابتفاوت هفت لیترشوفقط بدی.تازه اگه کولرروشن باشه بیشترمصرف میکنه.حساب مسیرهای اطراف شهرنکردی که بایدخالی برگشت وجزپیمایش حساب نمیشه.درضمن فرقی بین خودروهای دوگانه ویک گانه سوزبرای اختصاص سهمیه نگذاشتید؟راننده اسنپ که پنج ملیون پول نداره بره سی انجی ببنده.اگه داشت که نمیومداسنپ کارکنه باکرایه مفت وارزون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *