صفحه اصلی / استان ها / پنجاهمین پیوند کلیه در چهارمحال و بختیاری با موفقیت انجام شد
پیوند کلیه

پنجاهمین پیوند کلیه در چهارمحال و بختیاری با موفقیت انجام شد

کسب و کار نیوز:هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری گفت: با سخاوت خانواده بیمار مرگ مغزی پنجاهمین پیوند کلیه با موفقیت در استان انجام شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, زهرا سیاح اظهار کرد: یونس اسماعیلی‌وند۲۳ ساله از اهالی ایذه که به دلیل تشنج و ایست قلبی وتنفسی یک هفته در بخش ICU بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد تحت مراقبت ویژه قرار داشت متاسفانه مرگ مغزی وی توسط تیم مجرب پزشکی به تایید رسید.

وی افزود: شامگاه ۲۰ آبان ماه با رضایت خانواده به چندین بیمار نیازمند اهدای عضو انجام شد.

وی بیان کرد: کبد، کلیه‌ها و بخشی از نسوج با اعزام تیم پیوند از شیراز و حضور پزشکان تیم پیوند استان در مرکز آموزشی و درمانی آیت‌الله کاشانی شهرکرد جداسازی شد.

سیاح گفت: یکی از کلیه‌ها و کبد به شیراز و بخشی از نسوج به تهران منتقل شد و یکی از کلیه‌های این جوان به بیمار ۲۸ ساله اردلی پیوند زده شد که با سخاوت این خانواده پنجاهمین پیوند کلیه با موفقیت در استان انجام شد.

‌هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای استان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ مورد اهدای عضو در استان انجام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *