صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان شرقی / غایب بزرگ زلزله آذربایجان شرقی پیدا شد
غایب بزرگ زلزله آذربایجان شرقی پیدا شد

غایب بزرگ زلزله آذربایجان شرقی پیدا شد

کسب و کار نیوز:از زمان وقوع زمین لرزه 5.9 ریشتری در آذربایجان شرقی، غیبت مدیر عامل هلال احمر استان در محل زلزله زده و جلسات ستاد بحران سوال بزرگی در اذهان عمومی ایجاد کرده بود که چرا در چنین شرایطی خبری از مدیر عامل هلال احمر به عنوان یکی از اصلی ترین ارگان های درگیر در زلزله نیست.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, از زمان وقوع زمین لرزه ۵٫۹ ریشتری در آذربایجان شرقی، غیبت مدیر عامل هلال احمر استان در محل زلزله زده و جلسات ستاد بحران سوال بزرگی در اذهان عمومی ایجاد کرده بود که چرا در چنین شرایطی خبری از مدیر عامل هلال احمر به عنوان یکی از اصلی ترین ارگان های درگیر در زلزله نیست.

اما دیروز در حین بازدید معاون اول رئیس جمهور از مناطق زلزله زده، سعید کنعانی برای اولین بار بعد از ۱۷ آبان توسط خبرنگار ایسنا رویت شد.

وی در پاسخ به اینکه تاکنون چرا در منطقه و جلسات حضور نیافته است، به ایسنا گفت:  یک ماهی می‌شود که بنده مسئولیت مرکز سلامت هلال احمر ایران در جمهوری آذربایجان(باکو) را بر عهده گرفته‌ام و در ۱۵ روز اخیر نیز مراحل اداری آن را طی می‌کردم  ولی متاسفانه این دوره با زلزله‌ی تلخ آذربایجان شرقی مصادف شد.

وی با بیان اینکه ما خود سر به جایی منتقل نمی‌شویم، اظهار کرد:‌ با توجه به این‌که ویزای ما باید در کشور جمهوری آذربایجان ثبت می‌شد بازگشتم به کشور طول کشید و با توجه به اینکه فعلا سرپرست جدید هلال احمر استان معرفی نشده است مجبور شدیم طبق روال قانون دو نفر را در سمت جانشین اول به عنوان مدیرعامل و جانشین دوم را نیز به عنوان معاون امداد تعیین کنیم تا کارهای مربوط به زمین لرزه مدیریت شود.

وی با بیان این‌که مردم شریف آذربایجان شاهد حضور به موقع نیروهای امدادی در مناطق زلزله زده بودند، گفت: حضور گسترده‌ی جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده نشانگر فعالیت جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی به طور سیستم جمعی بود و نشان داد که فعالیت هلال احمر وابسته به فرد خاصی نیست.

وی ادامه داد: اکنون منتظریم طی چند روز آتی، سرپرست جدید جمعیت هلال احمر استان معرفی شود.

همچنین مطالعه کنید:

ادامه تناقض ها در رابطه با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت سیمان/خواب پروژه های ساخت مسکن

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ؛ دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.