صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / تامین دوسوم آب روستاهای کنار رودخانه گلپایگان از چاه
چاه

تامین دوسوم آب روستاهای کنار رودخانه گلپایگان از چاه

کسب و کار نیوز :مدیر آبفای شهری گلپایگان با بیان اینکه یک سوم آب روستاهای کنار رودخانه از تصفیه خانه و بقیه از چاه ها تامین می شود، گفت: آب و فاضلاب شهری هیچ مشکلی برای دادن آب به روستاها ندارد، اما نیازمند زیرساخت هایی است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ناصر دهقادنی امروز پنجشنبه ۲۳ آبان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح آبرسانی شهرستان شامل آبرسانی به شهرهای گلپایگان، گوگد گلشهر و ۱۲ روستا مجتمع زرنجان است، این مناطق صد درصد از آب تصفیه شده بهره مند هستند، همچنین ۵۰ درصد روستاهای کنار رودخانه از آب تصفیه خانه استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه امسال سه میلیارد تومان سیستم هوشمندسازی شبکه، مخازن و تأسیسات آبرسانی خریداری و به زودی پیمانکار اجرای این طرح انتخاب می‌شود، افزود: در طرح هوشمندسازی اگر مشکل کیفی در شبکه ایجاد شود، آلارم لازم را ارسال می کند. وضعیت آبرسانی ما از لحاظ کیفی و کمی بسیار مطلوب است و خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، مدیر آبفای شهری گلپایگان گفت: براساس گفته سازمان بهداشت جهانی میزان سرانه آب مصرفی برای هر نفر در یک شبانه روز ۵۰ لیتر است، در حالیکه سرانه آب گلپایگان در سال ۹۶ طی شبانه روز ۲۸۵ لیتر بود که در سال گذشته به ۲۶۰ لیتر رسیده است، البته این میزان آب مصرفی برای دام‌ نیز استفاده می شود چرا که نمی توانیم به دامداری ها آب ندهیم.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش سرانه مصرف آب، مردم باید صرفه جویی کنند، گفت: شستن خودرو با شلنگ آب دیگر کار درستی نیست، همچنین اصلاح شبکه و انشعابات و هوشمندسازی نیز در کاهش هدررفت آب نیز بسیار تاثیرگذار است.

دهقادنی با بیان اینکه یک سوم آب روستاهای کنار رودخانه از تصفیه خانه و بقیه از چاه ها تامین می‌شود، گفت: آب و فاضلاب شهری هیچ مشکلی برای دادن آب به روستاها ندارد، اما نیازمند زیرساخت‌هایی است.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *