صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / یک دستگاه کمپرسور هوا در لاوان پس از ۲۰ سال راه‎اندازی شد
یک دستگاه کمپرسور هوا در لاوان

صرفه‎جویی ۸۰۰ میلیون تومانی با بازسازی تجهیزی کاربردی

یک دستگاه کمپرسور هوا در لاوان پس از ۲۰ سال راه‎اندازی شد

کسب و کار نیوز :نصب و راه‌اندازی یک دستگاه کمپرسور هوا در منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران پس از ۲۰ سال، ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی به همراه داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, در این عملیات با انجام حدود ۲ هزار نفرساعت کار مفید، یک دستگاه کمپرسور هوای broomwade با موفقیت تعمیر و نوسازی شد و به بهره‌برداری رسید.

این مجموعه کمپرسور هوا  حدود ۲۰ سال در انبار منطقه لاوان نگهداری می‌شد و به منظور بهبود فرایند تامین هوای فشرده مورد نیاز کارخانه سلمان، پروژه راه‌اندازی آن در دستور کار قرار گرفت. با توجه به اینکه مدت زیادی از نگهداری آن در انبار منطقه می‌گذشت، ابتدا همه قطعات کمپرسور تست و بررسی شد که برخی از قطعات موجود نبود و حتی خود کمپرسور به دلیل فرسوده بودن به تعمیرات اساسی نیاز داشت.

بنابراین پروژه disassemble کردن قطعات آغاز و قطعاتی مثل رینگ پیستون‌ها همگی تعویض و نوسازی شد، همچنین safety valveها و RTD مجموعه با همکاری واحد ابزار دقیق جایگزین شدند.

کابل‌کشی‌های برقی بین کمپرسور و تابلو برق نیز برقرار شد و اشکالی که در سیستم حفاظت کمپرسور هوا وجود داشت برطرف و سرانجام کمپرسور برای تامین هوای مورد نیاز کارخانه خشکی سلمان وارد مدار شد. سرانجام همه تجهیزات این کمپرسور روی شاسی قرار گرفت و مجموعه به‌راحتی قابل جابه‌جایی و استفاده در هر مکانی برای تامین هوای فشرده است.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *