صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی امسال تکمیل می‌شود
فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی

بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی امسال تکمیل می‌شود

کسب و کار نیوز:‌مدیر بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از تکمیل فرآیند توسعه بخش فراساحل این فازها تا زمستان خبرداد و گفت: با بهره‌برداری از سکوهای فاز ۲۳ و ۲۴B، این طرح به ظرفیت اسمی تولید روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز می‌رسد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, عبدالله مهرابی در جریان عملیات نصب سکوی فاز ۲۳ پارس جنوبی اظهار کرد: پس از تکمیل روند نصب عرشه ۲۳ توسط شناور HL-5000، عملیات نصب اتصالات و راه‌اندازی این سکو آغاز می‌شود.

‌وی با اشاره به اینکه به‌زودی سکوی اقماری ۲۴B در دریا نصب می‌شود، افزود: در صورت پایداری آب و هوا، این سکو که همزمان با سکوی اصلی ٢٣ بارگیری و به دریا منتقل شده است، در موقعیت مستقر و آخرین عرشه فازهای ۲۲ تا ۲۴ نیز در میدان پارس جنوبی نصب می‌شود.

‌مدیر بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای نصب این دو سکو در روزهای گذشته تحت تاثیر وضع دریا قرار داشته، تصریح کرد: طبق برنامه، مقرر شد این دو سکو با فاصله اندکی از هم در موقعیت مخزن نصب شوند که با اطمینان از شرایط جوی، عملیات نصب سکوی ۲۳ روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۱ آبان) به پایان رسید.

مهرابی با اشاره به اینکه مرحله نخست فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی شامل سکوهای ٢٢ و ٢۴A از پارسال در حال بهره‌برداری است، اظهار کرد: دو سکوی جدید، به فاز دوم این طرح مربوط است که در مجموع با ظرفیت تولید روزانه ۲۸ میلیون مترمکعب گاز عملیاتی می‌شوند.

وی تصریح کرد: پس از پایان مراحل نصب و راه‌اندازی دو سکوی باقی‌مانده طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، پرونده توسعه بخش‌های فراساحل این فازها بسته می‌شود.

مدیر بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با اشاره به اینکه سازه‌ها و تاسیسات دریایی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، شامل ۴ سکو مجموعا با ٣٨ حلقه چاه، دو رشته خط لوله ۳۲ اینچ و خطوط لوله میانی جمعاً به طول تقریبی ۲۳۰ کیلومتر است، گفت: افزون بر پیشبرد برنامه نصب و راه‌اندازی سکوهای باقی‌مانده، در حال حاضر حفاری چاه‌ها در موقعیت ۴ سکو و همه خطوط لوله دریایی این طرح به‌طور کامل تکمیل شده است.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

به گزارش ایسنا،وی افزود:با توجه به مشوق‌هایی همانند تنفس خوراک می‌توانیم افزایش ظرفیت پالایشی مطلوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *