صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / واردات ۶۰۰ هزار تلفن همراه مازاد به کشور
واردات ۶۰۰ هزار تلفن همراه مازاد به کشور

۳۵ شرکت جدید واردکننده گوشی در مسیر دریافت مجوز

واردات ۶۰۰ هزار تلفن همراه مازاد به کشور

کسب و کار- رئیس انجمن واردکنندگان موبایل گفت: ماه گذشته میزان واردات موبایل به یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین غروری رام، رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: میزان مصرف موبایل در کشور ماهیانه یک میلیون دستگاه است. این در حالیست که در ماه گذشته میزان واردات موبایل به یک  میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه رسیده است. غروی رام ادامه داد: ۵۰ درصد بیش از نیاز بازار، گوشی وارد کشور شده است، از این رو واردکنندگان به ناچار کالاهایشان را در برخی مدل‌ها با تحمل زیان به فروش می‌رسانند. رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی متذکر شد تا پیش از مصوبه دولت در خصوص حذف معافیت ۸۰ دلاری گوشی کالای همراه مسافر، این روش واردات برای افراد سودجو به صرفه بود و در خصوص موبایل‌های پرچم دار و گران قیمت سود بالایی را نسیب قاچاقچیان می‌کرد.

غروری رام ادامه داد: از این رو شرکت‌های واردکننده شناسنامه دار در ضمینه واردات موبایل‌های گران قیمت و پرچمدار، توان رقابت با قاچاقچیانی که از رویه مسافری برای واردات و رجیستری این رده موبایل استفاده می‌کردند را نداشتند. به همین دلیل ثبت سفارش موبایل‌های گران قیمت برای واردکنندگان به صرفه نبود. رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، افزود: پس از تصمیم دولت مبنی بر اصلاح رویه مسافری، حالا شرکت‌های واردکننده اقدام به ثبت این مدل گوشی‌ها کردند.

او تشریح کرد: گوشی‌های شرکتی که توسط واردکنندگان رسمی وارد ایران می‌شوند از ضمانت نامه ۱۸ ماهه برخوردار هستند و مصرف کنندگان با مراجعه به سامانه ۱۲۴ می‌توانند از قیمت این گوشی‌ها مطلع شوند. غروی گفت: هم اکنون ۱۷۶ شرکت مجوز واردات خود را دریافت و ۳۵ شرکت دیگر در صف دریافت مجوز هستند به این ترتیب با اطمینان می‌توان گفت مشکلی برای تامین بازار به وجود نخواهد آمد.

همچنین مطالعه کنید:

یک قدم مثبت؛ فریلنسرها به رسمیت شناخته شدند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، آزادکار یا فریلنسر به شخصیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.