صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / ریسک قیمت نفت زیر ۵۰ دلار در کمین اوپک و متحدانش
اوپک

ریسک قیمت نفت زیر ۵۰ دلار در کمین اوپک و متحدانش

کسب و کار نیوز:سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش اگر کاهش تولید نفت خود را تشدید نکنند، با خطر افت قیمت نفت به کمتر از ۵۰ دلار روبه‌رو می‌شوند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, با وجود نزدیک شدن به نشست اوپک و متحدانش در چند هفته آینده، این تولیدکنندگان نفت هیچ تلاشی برای اقدام شدیدتر به منظور تقویت قیمت‌ها نشان نمی‌دهند. با این همه، برخی پیش‌بینی‌کنندگان تأثیرگذار می‌گویند تجدید مازاد عرضه نفت می‌تواند سبب سقوط قیمت‌ها در آغاز سال آینده میلادی شود.

طبق پیش‌بینی بانک‌های مورگن استنلی، سیتی‌گروپ، اگر اوپک و متحدانش تشدید کاهش تولید خود را اعلام نکنند، قیمت نفت ممکن است به ۴۵ دلار برای هر بشکه برسد. بانک بی‌ان‌پی پاریباس نیز پیش‌بینی کرد قیمت نفت به نزدیک ۵۰ دلار برای هر بشکه سقوط می‌کند.

مارتین راتس، استراتژیست جهانی نفت در بانک مورگن استنلی، گفت: دورنمای عرضه مازاد نفت بر بازار در سال ۲۰۲۰ میلادی سایه انداخته است؛ یا اوپک کاهش تولید خود را شدت می‌بخشد، یا قیمت نفت به حدود ۴۵ دلار برای هر بشکه سقوط می‌کند و این مسئله سبب کند شدن رشد تولید نفت شیل آمریکا می‌شود که بازار را متوازن خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

مناطق آزاد کشور معین سازمان غذا و دارو در تولید کالای سلامت محور است

«حمیدرضا مومنی» امروز (یکشنبه) در مراسم امضاء تفاهم نامه میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *