صفحه اصلی / سرخط خبرها / رشد ۱۸ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی در نیمه نخست امسال
sanati

رشد ۱۸ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی در نیمه نخست امسال

کسب و کار نیوز-بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۱۲ هزار و ۷۰۴ فقره جواز تاسیس صنعتی در نیمه نخست امسال و رشد ۱۸.۲ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، سرمایه مجوزهای تاسیس صادره در این مدت ۱۳۶۹ هزار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بود که در مقایسه با ۶ ماه نخست سال گذشته افت ۲۱.۸ درصدی داشته است.

رشد منفی برآورد سرمایه‌گذاری در ۶ ماه نخست امسال به دلیل صدور جواز تاسیس واحد «پتروپالایش مکران»‌ با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری بیش از ۴۱۱ هزار میلیارد ریال در شهریور ماه پارسال است. بدون احتساب واحد مذکور تغییرات میزان پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۶ ماهه امسال افزایش ۲.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

بآورد اشتغال جوازهای تاسیس صنعتی یاد شده در این مدت ۲۹۹ هزار و ۹۱۲ نفر است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۱۵.۸ درصدی را نشان می دهد.

افت صدور پروانه‌های بهره‌برداری

در ۶ ماه نخست امسال، همچنین دو هزار و ۹۲۶ فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۸.۵ درصدی داشته است.

سرمایه این پروانه های بهره برداری ۲۰۳ هزار میلیارد و ۶۵۳.۷ میلیون ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت ۳۸.۸ درصدی داشته است. همچنین اشتغال پروانه های بهره برداری صنعتی در مدت یاد شده ۴۶ هزار و ۹۶۲ نفر بوده که در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته کاهش ۸.۳ درصدی نشان می دهد.

این رشد منفی به دلیل صدور پروانه بهره برداری واحد «نفت ستاره خلیج فارس» با سرمایه گذاری بیش از ۱۹۰ هزار میلیارد ریال در خرداد ماه سال گذشته است. بدون احتساب واحد مذکور تغییرات میزان سرمایه گذاری و اشتغال در نیمه نخست امسال به ترتیب رشد ۴۵.۶ درصدی و کاهش ۳.۴ درصدی خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *