صفحه اصلی / سیاسی / دولت / رئیس‌جمهوری: گل‌گهر بهشت معدنی ایران است

رئیس‌جمهوری: گل‌گهر بهشت معدنی ایران است

کسب و کار نیوز - حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری گفت: گل گهر بهشت معدنی است، در دنیا استخراج معادن در عمق هزار و ۵۰۰ متر تا ۳ هزار متر است اما در گل گهر مس و آهن از سطح زمین بیرون می‌آید و معدن سرمایه عظیمی است و تنوع معدنی در کشور داریم و اکتشافات جدیدی به ثبت رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز،  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، در سفر به استان کرمان و در آیین افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی شهرستان سیرجان گفت: دیروز و امروز برای من روز‌های بسیار پر افتخار و خوشی بود.

او افزود: آنچه مشاهده کردیم سخت کوشی تلاش ایمان و فداکاری برای آرمان‌ها و برای ملتی بزرگ و برای ایران عزیزمان است.

روحانی با بیان اینکه پرونده درست کردن هنر نیست، اظهار کرد: به پرونده درست رسیدگی کردن خوب و هنر است. ما همه بنده خدا هستیم پس بیایم به هم عشق به ورزیم.

رئیس‌جمهوری افزود: از آغاز انقلاب تا کنون ۴۱ سال به جز دفاع مقدس و ایستادگی در برابر فشار خارجی‌ها در بخش فناوری، اقتصاد، علم و دانش کارهای بسیار بزرگی در کشور انجام شده است.

او تصریح کرد: ما کشوری بودیم که توانایی سد‌سازی به معنایی که خودمان طراحی و اجرا کنیم نداشتیم، اما امروز کشوری هستیم که نه تنها نیاز خودمان را تامین می‌کنیم بلکه در سطح جهان نیز در این کار بزرگ صاحب قدرت هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: اگر فروردین امسال این سد‌ها نبود جان مردم ما در خوزستان، گلستان و ۲۵ استان دیگر در خطر بود و میزان خسارات بیش از این بود.

او افزود: ما در زمینه برق واردکننده بودیم خودمان نمی‌توانستیم نیروگاه بسازیم اما امروز نه تنها در منطقه هم برای خودمان نیروگاه می‌سازیم بلکه برای کشور‌های دیگر نیز می‌سازیم این به این معنی است که در این زمینه تحول زیادی را شاهد بودیم.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: در فولاد توانمند و قدرتمند هستیم که بتوانیم کارخانه بسازیم و می‌توانیم تولید‌کننده و صاحب قدرت باشیم.

او افزود: ما زمانی بود که ریل را وارد می‌کردیم، اما اکنون به صنعت داخلی مان متکی هستیم پیشرفت‌های زیاد داشتیم سیاست‌های دولت تدبیر و امید از ابتدا گسترش و حمایت از صنعت ریلی بود و سال آینده امیدواریم ریل یزد به شیراز و اقلید متصل شود.

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه ما یک زمانی موشکی که بخواهیم هواپیمایی متجاوز را منهدم کنیم نداشتیم گفت: امروز در پدافند هوایی در یک جایگاهی هستیم که یکی از کشور‌های مهم آسیایی گفت شما در ایران توانستید به‌دست خودتان موشکی بسازید که موشک امریکایی را منهدم کنید.

او ادامه داد: در بحث صنعت نفت و گاز حرکت عظیمی صورت گرفته ما امروز می‌توانیم یک فاز پارس جنوبی را طراحی کنیم و در پتروشیمی پیشرفت داشتیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی افزود: امروز در صنعت گاز پیشرفت خوبی داریم و در تمام روز‌های سال صادر‌کننده هستیم حتی در زمستان در زمینه برق هم صادر‌کننده هستیم و تبادلی که داریم تحولی بسیار عظیم و بزرگ است و اکنون می‌توانیم گاز استخراج کنیم و از نیرو‌های متخصص خودمان باید تشکر کنیم حتی از نیرو‌های نظامی و مسلح و تلاششان کار بزرگی که در زمینه اکتشاف نفت امروز خودمان انجام دهیم و میدان نفتی عظیمی را به ثمر بنشانیم.

رئیس‌جمهوری گفت: ۵۳ میلیارد بشکه نفت در میدان جدید ما به صورت قطعی شده که آن را کشف کردیم.

او افزود: معدن گل گهر بهشت معدنی است در دنیا استخراج معادن در عمق هزار و ۵۰۰ متر تا ۳ هزار متر است اما در گل گهر مس و آهن از سطح زمین بیرون می‌آید و معدن سرمایه عظیمی است و تنوع معدنی در کشور داریم و اکتشافات جدیدی به ثبت رسیده است.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: با همه تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم اگر با فناوری روز آشنا نشویم عقب مانده‌ایم امروز در دنیا هوش مصنوعی سرآمد است و سرمایه بزرگی برای تحولات بزرگ اقتصادی و اجتماعی است و مانباید از این صنعت عقب بمانیم.

او افزود: کار دولت در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان است شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها زندگی امروز را متحول کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

سال گذشته اتفاق افتاد/تولید ۷۰۰ هزار تنی انواع کاغذهای بسته‌بندی

به گزارش کسب و کار نیوز ، افسانه محرابی در جریان آغاز به کار چهارمین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *