صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / نخستین چاه جهت‌دار در آزادگان جنوبی حفر شد
چاه جهت‌دار در آزادگان جنوبی

نخستین چاه جهت‌دار در آزادگان جنوبی حفر شد

کسب و کاز نیوز :متخصصان شرکت ملی حفاری ایران، نخستین و عمیق‌ترین چاه جهت‌دار (directional) در سازند کژدمی میدان نفتی آزادگان جنوبی را حفر کردند.

به گزارش کسب و کاز نیوز به نقل از شانا, قربانعلی کاظمی، رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران درباره این موفقیت شاخص گفت: حفاری چاه شماره ۱۶۶ در حفره هشت و یک دوم از عمق ۲ هزار و ۷۳۵ متری نقطه انحراف (KOP) آغاز شد و با بالابردن زاویه تا ۶۱ درجه و حفظ زاویه و برای چاه منطبق با برنامه پیش‌بینی شده تا عمق ۴ هزار و ۱۹۷ متری نقطه پاشنه‌گذاری جداری ۹ و پنج هشتم ادامه داشت.

وی افزود: طول حفره باز این چاه ۲ هزار و ۴۳۲ متر (Open Hole) می‌شود که حفاری آن با توجه به این مشخصه در نوع خود کم‌نظیر است.

رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران درباره مهم‌ترین شاخص‌های عملکردی این بخش اظهار کرد: اجرای خدمات مورد نیاز پروژه‌های کلید در دست EPC و EPD از جمله پروژه‌های ۱۰+۲۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی، آذر، نفت‌شهر، دارخوین و هشت حلقه چاه اکتشافی از فعالیت‌های برجسته این واحد به شمار می‌آید.

کاظمی تاکید کرد: این خدمات مشتمل بر حفاری به روش افقی و انحرافی، جهت‌یابی و گاما، لاگ مقاومت‌سنجی، جایرو (GYRO)، مولتی‌شات، مغزه‌گیری  و باز کردن پنجره است.

همچنین مطالعه کنید:

به دنبال مدیریت بازار هستیم نه مداخله در آن

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *