صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / ارائه مشوق‌های حمایتی به کارآفرینان برتر

معاون وزیر کار خبر داد

ارائه مشوق‌های حمایتی به کارآفرینان برتر

کسب و کار نیوز - معاون وزیر کار از ارائه مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو و برتر به دولت خبر داد و درباره دلایل ارتقای رتبه جهانی کسب و کار کشور در شرایط عدم بهبود فضای کسب و کار پاسخ گفت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا،  عیسی منصوری در نشست خبری برگزاری مراسم هفته جهانی کارآفرینی اظهار کرد: در راستای حمایت از کارآفرینان پیشروی منتخب در جشنواره کارآفرینان برتر ملی و استانی مصوبه‌ای را به دولت پیشنهاد کردیم که فرآیند اجرایی خود را برای تصویب طی می‌کند.

وی ادامه داد: کسانی که به عنوان کارآفرین پیشرو در جشنواره کارآفرینان برتر انتخاب شوند مزیتها و مشوق هایی را برایشان قایل شدیم که یکی از آنها ارائه کارتهای طلایی و نقره‌ای است که از طریق آن کارآفرینان برتر می‌توانند از اعتبارات بانکی بدون وثیقه استفاده کنند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر کار افزود: این افراد در سطح بین‌المللی رسما در یک سامانه مشخص معرفی و شناسایی و در یک فرآیند فنی انتخاب می‌شوند که در سطح ملی ۱۰ نفر به عنوان کارآفرین پیشرو انتخاب می‌شوند و در هر استان هم ۱۰ نفر از تسهیلاتی که در سطح استان قائل شده‌ایم بهره‌مند خواهند شد.

پیش‌بینی ویزا و خط سبز گمرکی برای کارآفرینان پیشرو

به گفته منصوری دریافت ویزا و حضور در رویدادهای بین‌المللی و استفاده از خط سبز گمرک از جمله مزیتهایی است که درنظر گرفته شده و مشوق هایی در حوزه تجارت خارجی، سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت با شرکت‌های خارجی پیش‌بینی شده است.

وی دومین اقدام در حمایت از کارآفرینان را ایجاد بنیاد ملی توسعه کارآفرینی در حوزه تولید محتوای دیجیتال عنوان کرد و گفت طی هفته‌های آینده بنیاد ملی توسعه کارآفرینی در حوزه بلاکچن و توسعه صنایع خلاقانه را افتتاح خواهیم کرد.

ارتقای سه پله‌ای رتبه کارآفرینی ایران در جهان

معاون وزیر کار توسعه کارآفرینی در ادامه از ارتقای رتبه کارآفرینی کشور چهارده به یازده خبر داد و گفت: رتبه جهانی کسب و کار ایران نیز به رتبه هفتاد و سه ارتقا پیدا کرده است.

منصوری در پاسخ به سوال ایسنا که چرا با وجود آنکه فضای کسب و کار کشور بهبود نیافته رتبه کسب و کار ایران در جهان بالا رفته است؟ گفت دلیلش تغییر رویکرد ما بوده که به جای آنکه صرفا بر کارآفرینی در بنگاه تمرکز کنیم به تقویت کارآفرینان در بنگاه توجه کردیم.

پیشنهاد مشاغل خانگی به زنانی که بازار کار را ترک می‌کنند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بالا بودن نرخ مشارکت زنان کارآفرین خبر داد و گفت باید با ارائه آموزشهای عمومی سهم مهارت آنها را افزایش دهیم. متاسفانه یکی از علل خروج زنان از بازار کار مسائل خانوادگی است که پیشنهاد می‌کنیم کسب و کارهای خانگی را دنبال کنند.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *