صفحه اصلی / استان ها / آغاز کشت گیاهان دارویی در حوزه آبخیز کیلانبر شهرستان روانسر
کشت گیاهان دارویی

آغاز کشت گیاهان دارویی در حوزه آبخیز کیلانبر شهرستان روانسر

کسب و کار نیوز:رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان روانسر از آغاز کشت گیاهان دارویی در حوزه آبخیز کیلانبر شهرستان روانسر خبر داد .

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, مرکز کرمانشاه ،خسروی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان روانسر با اشاره به اینکه این طرح از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده است گفت : در  طرح کشت گیاهان دارویی و خوراکی در سطح مراتع  ، اجرای عملیات بیولوژیک کشت گیاهان دارویی در سطح ۳۰ هکتار از منابع ملی مستعد روستای شش بید از حوزه آبخیز کیلانبر با مشارکت بهره برداران و جوامع محلی آغاز شده است .

خسروی با تاکید بر اینکه در انجام طرح برای اجرای دقیق دستور العمل‌های ابلاغی ، کارشناسان ناظر بر این کشتها هشتند افزود : این طرح با هدف تقویت پوشش گیاهی ، افزایش توان تولیدی علوفه مرتع ، جلوگیری از فرسایش خاک ، افزایش نفوذ پذیری آب در خاک ، تولید اکسیژن و افزایش درامد بهره برداران در حال انجام است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان روانسر با تاکید بر اینکه این شهرستان منشاء گیاهان داوریی و خوراکی خودرو در حاشیه مزارع و مراتع بصورت طبیعی است گفت : در فصل بهار این گیاهان توسط افراد بومی بهره برداری شده و  بازار خوبی برای فروش در این شهرستان و ارائه به گردشگران دارد .
وی اضافه کرد : این بازار یکی از جاذبه‌های گردشگری در فصل بهار در این شهرستان محسوب شده و گردشگران زیادی از نقاط مختلف استان و کشور برای خرید گیاهان دارویی و خوراکی به شهرستان روانسر مسافرت می کنند.

همچنین مطالعه کنید:

بازار ارز گوش به زنگ مذاکرات وین

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، ک اقتصاددان در رابطه با روند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *