صفحه اصلی / سرخط خبرها / ورود مجلس به تخلف ایرلاین‌ها در نقض «بخشنامه نماز»
Parliament

ورود مجلس به تخلف ایرلاین‌ها در نقض «بخشنامه نماز»

کسب و کار نیوز - رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عدم رعایت بخشنامه اقامه نماز در پروازها توسط ایرلاین‌های داخلی، گفت: مجلس به این مسئله مهم ورود پیدا کرده و به سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌ها تذکرات لازم داده می‌شود.

محمدرضا رضایی کوچی در واکنش به رعایت نکردن بخشنامه رعایت اوقات شرعی اقامه نماز مسافران و احترام به شعائر اسلامی توسط شرکت هواپیمایی داخلی، اظهار کرد:‌ کمیسیون عمران مجلس همواره روی رعایت اوقات شرعی نماز مسافران توسط ایرلاین‌ها تاکید کرده و انتظار داریم شرکت‌های هواپیمایی همکاری‌های لازم را برای ادای فریضه نماز مسافران انجام دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، وی ادامه داد: ایرلاین‌ها باید زمان و شرایط پرواز را به گونه‌ای تنظیم کنند تا مسافران بتوانند نماز خود را بخوانند، چراکه در داخل  هواپیما امکانات محدود است و امکان قرائت نماز نیست.

وی با تاکید بر این‌که حق هر مسافری است که در کشور اسلامی این مسائل رعایت شود، تصریح کرد:  ایرلاین‌ها باید ساعت پروازی خود را برای ادای فریضه نماز تنظیم کنند و در این رابطه به آنها تذکرات لازم را خواهیم داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که سازمان هواپیمایی به‌عنوان متولی پروازها باید نظارت کافی را در این زمینه داشته باشد، گفت: به سازمان هواپیمایی درباره همزمانی ساعت پرواز و اذان تکرات جدی را می‌دهیم، ضمن این‌که با ایرلاین‌ها در صورت تخطی از بخشنامه‌ها از طریق قانونی برخورد خواهیم کرد.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *