صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / دستگیری عوامل قاچاق گوشی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال

وزارت اطلاعات خبر داد

دستگیری عوامل قاچاق گوشی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال

کسب و کار- وزارت اطلاعات ایران با انتشار بیانیه‌ای از شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق گوشی‌های هوشمند به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، وب‌سایت واجا متعلق به وزارت اطلاعات دقایقی پیش با انتشار خبری از شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق گوشی‌های هوشمند به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد. وزارت اطلاعات خبر داده است به‌موجب اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)، عوامل اصلی قاچاق تلفن‌های همراه شناسایی و با دستور مقام‌های قضایی بازداشت شده‌اند.  بنابر متن خبر وزارت اطلاعات، این افراد با دورزدن قوانین امور گمرکی و سوءاستفاده از اطلاعات هویتی مسافران و زائران عازم خارج از کشور، گوشی‌های قاچاق را به‌صورت مسافری رجیستر می‌کرده‌اند.

متن خبر وزارت اطلاعات بدین‌شرح است: در پی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) با بهره‌گیری از توان سامانه‌های هوشمند، عوامل اصلی قاچاق تلفن‌همراه شناسایی و با دستور مقامات قضایی بازداشت شدند. ارزش کالای قاچاق شناسایی‌شده‌ی اولیه به کشور توسط این متخلفان، بیش از ۱٫۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است. متخلفان با دورزدن قوانین امور گمرکی و سوء‌استفاده از اطلاعات هویتی مسافران و زائران عازم خارج از کشور، اقدام به رجیسترکردن گوشی‌‌های قاچاق به‌صورت مسافری کرده بودند. شایان توجه است فرایند شناسایی و برخورد با قاچاقچیان تلفن‌همراه و سوءاستفاده‌‌کنندگان از تسهیلات مسافری به‌طور مستمر در حال انجام است و دیگر مظنونین به قاچاق تلفن‌همراه نیز شناسایی شده‌اند که پس از تکمیل پرونده، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و برخوردهای لازم با ایشان صورت خواهد پذیرفت.

توصیه می‌گردد تمامی مسافران و زائران عازم خارج از کشور درخصوص حفظ اطلاعات هویتی و مسافری خود اهتمام لازم را به خرج داده و از هرگونه واگذاری اطلاعات هویتی و ارتباطاتی خود با هدف فعال‌سازی گوشی‌های تلفن‌همراه قاچاق در شبکه‌ی قانونی کشور خودداری کنند؛ زیرا درنهایت گوشی قاچاق به‌نام ایشان در سامانه‌ی گمرک ثبت شده و احتمال تعقیب کیفری و عواقب قانونی ناشی از جرایم ارتکابی قاچاقچیان برای ایشان نیز وجود خواهد داشت و می‌‌باید در مراجع قضایی پاسخ‌گو باشند.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *