صفحه اصلی / اسلایدر / تورم اروپا کاهش یافت
European Inflation

تورم اروپا کاهش یافت

کسب و کار نیوز - متوسط نرخ تورم ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به ۰.۷ درصد رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در ۱۹ کور عضو منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به اکتبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۷ درصد رسید تا نرخ تورم بیش از پیش از سطح دو درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه فاصله بگیرد. خدمات و مواد غذایی هر دو با تورم ۱.۶ درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده اند و انرژی نیز با تورم منفی ۳.۲ درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت ۰.۳ درصد بوده است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری کرده است و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را دشوار خواهد ساخت. قرار است بانک مرکزی اروپا در هر ماه ۲۰ میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو هموار کند. این بسته فرا تر از حد انتظار، احتمالا بانک های مرکزی ژاپن و آمریکا را نیز مجبور خواهد کرد که سیاست های مشابهی را در پیش بگیرند.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به هلند و اسلواکی هر دو با ۲.۸ درصد بوده است و پس از این کشورها نیز لتونی با ۲.۲ درصد و لیتوانی با ۲.۲ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به قبرس با منفی ۰.۶ درصد بوده است و پس از این کشور، یونان با منفی ۰.۲ درصد و پرتغال با منفی ۰.۱ درصد قرار دارند.

از طرف دیگر طی این مدت در فرانسه ۰.۹ درصد، در آلمان ۱.۱ درصد و در فنلاند یک درصد اندازه گیری شده است. منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

به گزارش ایسنا،وی افزود:با توجه به مشوق‌هایی همانند تنفس خوراک می‌توانیم افزایش ظرفیت پالایشی مطلوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *