صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / «گریه کردن» چه خاصیتی دارد؟

«گریه کردن» چه خاصیتی دارد؟

کسب و کار نیوز - یک روان‌پزشک با بیان اینکه گریه نوعی تخلیه هیجانی است،گفت: گریه کردن در حد معمول و زمان خاص خود، خوب است، اما اگر کسی دائم احساس کند دلش می‌خواهد گریه کند، این حالت به معنای افسردگی است.

گریه کردن عاملی برای تسکین آلام و دردهای روحی و روانی است و فردی که در اثر مشکلات مختلف، دچار فشارهای روانی و دل مشغولی‌های ذهنی است، تنها چند قطره اشک ریختن می‌تواند مُسکنی هرچند کوتاه مدت برای روان او باشد و به نوعی آرامش کسب کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، رئوفه قیومی، روان‌پزشک درباره «نقش مثبت و منفی گریه کردن در سلامت روان»، اظهار داشت: گریه نوعی تخلیه هیجانی است؛ در نتیجه کسی که نتواند گریه کند، نمی‌تواند این تخلیه هیجانی را داشته باشد.

وی ادامه داد: گریه هیجان غم است و ما نمی‌توانیم غم، شادی، ترس و خشم را انکار کنیم و این موارد همراه زندگی ما هستند.

این روان‌پزشک بیان داشت: گریه کردن در حد معمول و زمان خاص خودش خوب است، اما اگر کسی خیلی زیاد و دائم احساس کند دلش می‌خواهد گریه کند، این حالت به معنای افسردگی است.

قیومی با اشاره به مصادیق عینی گریه خوب و نامطلوب، افزود: سوگواری و مرگ عزیزان‌مان اتفاقی است که برای همه می‌افتد و در چنین حالتی است که افراد گریه کرده و احساساتشان را تخلیه می‌کنند؛چراکه اگر این کار صورت نگیرد، بعداً می‌تواند مسائل و مشکلات اعصاب و روان از جمله بیماری افسردگی ایجاد کند.

 

همچنین مطالعه کنید:

هشدار خروج ارز از کشور برای خرید رمزارز

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی درباره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *