صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / حضور در اوراسیا می‌تواند مقدمه عضویت در WTO باشد
lahooti

رئیس کنفدراسیون صادرات:

حضور در اوراسیا می‌تواند مقدمه عضویت در WTO باشد

کسب و کار نیوز - رئیس کنفدراسیون صادرات می‌گوید عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا باعث می‌شود تا کشور تجربه عضویت در سازمان تجارت جهانی (WTO) را به واسطه برداشته شدن تعرفه‌ها بدست بیاورد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایبنا،محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات درباره آغاز تجارت ایران با کشورهای اوراسیا و برداشتن تعرفه برای بیش از ۸۰۰ قلم کالا گفت: عضویت ایران در این اتحادیه به طور قطع می‌تواند به صادرات کشور کمک کند زیرا شرایط ایران را با سایر کشورها به ویژه اوراسیا متعادل می‌کند.

رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران ادامه داد: از سوی دیگر با برداشته شدن تعرفه‌ها، مشکلاتی که پیشتر در زمینه عضویت در سازمان تجارت جهانی داشتیم به نوعی برطرف می‌شود و حضور در این اتحادیه تجربه‌ای برای حضور در WTO خواهد بود.

او افزود: از نظر واردات کالا نیز عضویت در این اتحادیه برای ایران مفید است. بیشتر واردات کشورهای اوراسیا مربوط به واردات کالاهای واسطه‌ای تولید می‌شود و این موضوع می‌تواند به ایران کمک کند.

رییس کنفدراسیون صادرات درباره افزایش عرضه ارز در سامانه نیما نسبت به تقاضا گفت: این موضوع بیشتر به معاملات سخت بین صادرکننده و واردکننده در سامانه نیما بازمی‌گردد.

لاهوتی ادامه داد: نکته بسیار مهم درباره افزایش عرضه نسبت به تقاضا در سامانه نیما نیز نزدیک شدن نرخ ارز نیمایی به بازار آزاد است. این موضوع باعث شده تا تقاضا بیشتر به سمت ارز صادراتی در مقابل اظهارنامه رفته و از آن طرف تقاضا هم در سامانه نیما کمتر شود.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *