صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / آمریکا از قاچاقچیان نفت در سوریه حمایت می‌کند
قاچاقچیان نفت در سوریه
Smoke rises after what activist said was a fire near Damascus International Airport October 23, 2013. REUTERS/Ahmad Alshmi

آمریکا از قاچاقچیان نفت در سوریه حمایت می‌کند

کسب و کار نیوز:روسیه اعلام کرد که حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است و حمایت از قاچاقچیان سوخت را در پی دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که برنامه‌های آمریکا برای حفظ و تقویت حضور نظامی در سوریه، راهزنی دولتی بین‌المللی است و انگیزه آن حفاظت از قاچاقچیان نفت است.

پیش از این مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، اعلام کرده بود این کشور خودروهای زرهی و نیروهای مسلح خود را به میدان‌های نفتی سوریه می‌فرستد تا از تصاحب آنان به دست داعش جلوگیری کند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: دولت آمریکا طبق قوانین بین‌المللی و حتی قوانین داخلی آمریکا هیچ مجوزی برای حضور نظامی در سوریه ندارد و انگیزه‌های دولت آمریکا ناشی از نگرانی‌های امنیتی واقعی در منطقه نیست.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: بنابراین رفتارهای کنونی آمریکا، یعنی تصاحب و استمرار حضور نظامی در میدان‌های نفتی شرق سوریه، به بیان ساده راهزنی دولتی بین‌المللی است.

طبق بیانیه یادشده، ارتش و شرکت‌های امنیتی خصوصی آمریکا در شرق سوریه از قاچاقچیان سوخت حفاظت می‌کنند که سالانه بیش از ۳۰ میلیون دلار درآمد دارند.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *