صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / معامله ۱۰۹ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالای ایران
boorse kala.

طی مهر ماه رقم خورد؛

معامله ۱۰۹ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالای ایران

کسب و کار نیوز-تالارهای مختلف بورس کالای ایران، طی مهر ماه سال 98، شاهد معامله 2 میلیون و 104 هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از 109 هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل رشد 6 درصدی را در ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بورس کالا، طی مدت مذکور تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۲۳۰ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶۰ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.

در این تالار بالغ بر ۲۹۴ هزار و ۳۰۲ تن انواع قیر، ۳۱۵ هزار و ۲۴۶ تن انواع مواد پلیمری و ۹۸ هزار و ۳۱۰ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۳۱۵ هزار و ۱۶۰ تن وکیوم باتوم، ۶۶ هزار و ۶۹۰ تن گوگرد، ۱۱ هزار و ۵۶۳ تن عایق رطوبتی، ۲ هزار تن کک، ۵۰ تن آرگون، ۸ هزار و ۷۳ تن روغن پایه و ۱۲۲ هزار و ۸۰۰ تن لوب کات اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی مهر ماه میزبان معامله ۸۷۲ هزار و ۱۷۲ تن انواع کالا به ارزش ۴۸ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال بود.

در این تالار ۸۴۱ هزار و ۴۳۹ تن انواع فولاد، ۱۴ هزار و ۳۴۵ تن انواع مس، ۴۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۴۸ تن کنسانتره، ۱۳ هزار و ۸۶۰ تن آلومینیوم، ۲ هزار تن کک و ۶۴ کیلو گرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۲ هزار و ۳۵۹ تن کالا را تجربه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

بیانیه شماره ۱ کوین‌نیک درباره اخبار و حواشی اخیر حوزه ارز دیجیتال

استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی و به‌ویژه ارزهای دیجیتال همواره تلاش کرده‌اند ضمن رعایت قوانین جاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *