صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / افزایش تعداد کاربران ۵G به ۱.۶ میلیارد نفر تا ۵ سال آینده

افزایش تعداد کاربران ۵G به ۱.۶ میلیارد نفر تا ۵ سال آینده

کسب و کار- پیش بینی می شود بازار جهانی 5G تا 1.6 میلیارد کاربر طی 5 سال آینده رشد کند. طبق گفته GSMA، مجمع بین‌المللی صنعت تلفن همراه، منشأ بیشتر این رشد چین است.

به گزارش کسب و کار نیوز، طبق گفته این مجمع، چین تا آن زمان بیش از ۶۰۰ میلیون مشترک ۵G خواهد داشت که حدود ۴۰ درصد کل جهان را تشکیل می‌دهد.  تا ۸۵ درصد جمعیت چین تا ۲۰۲۵ مشترک خدمات تلفن همراه خواهند شد در حالی که ۸۸ درصد این مشترکین گوشی‌های هوشمند خواهند داشت و ۳۶ درصد از خدمات ۵G استفاده می کنند. رئیس مجمع بین المللی صنعت تلفن همراه گفت:«ما از تلاش مداوم چین برای ارتقاء شفافیت در جهت ساخت یک آینده مشترک از طریق همکاری و تعاون استقبال می کنیم».GSMA  یک گزارش دقیق و جامع در مورد هوش مصنوعی به صورت بررسی موردی شبکه به همراه چاینا موبایل، چاینا تلکام، چاینا یونیکام، هواوی و سایر شرکت ها منتشر کرده است.

« ما امیدواریم شبکه تلفن همراه در چین سایر نقاط جهان را هم تشویق کند و نسل بعدی خدمات هوش مصنوعی را به وجود آورد». بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز به تازگی توسعه عظیم فناوری بزرگ گوشی هوشمند ۵G را در ۲۰۲۰ پیش بینی کرده بود. یکی از تحلیل گران این بانک گفت علی رغم موانع تولید برای قطعات گوشی هوشمند ۵G، انتظار می رود هواوی، غول مخابرات چین نفع زیادی ببرد. هواوی اولین تماس تلفنی ۵G را برقرار کرد و اولین پایانه ۵G را در ۲۰۱۸ بنا نهاد.این شرکت فناوری که در حال حاضر در جنگ تجاری چین و آمریکا گیر افتاده، گزارش داد سهم جهانی آن از تجهیزات مخابراتی در نیمه اول سال میلادی جاری تا ۲۸٫۱ درصد افزایش یافته بود. هواوی جلوتر از رقیبان جهانی خود در بازار ۵G است و بیش از ۶۰ قرارداد تجاری ۵G تا به امروز امضا کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

رونق تولید با ساماندهی مالیات در دولت جدید/ سهم ۶۰ درصدی صنعت در مالیات ستانی

به گزارش کسب و کار نیوز ، پرداخت مالیات متناسب با وضعیت تولید همواره یکی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *