صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / تمدید معافیت چند شرکت نفتی‌ آمریکایی از تحریم‌ها ضد ونزوئلا
تمدید معافیت چند شرکت نفتی‌ آمریکایی از تحریم‌ها ضد ونزوئلا

تمدید معافیت چند شرکت نفتی‌ آمریکایی از تحریم‌ها ضد ونزوئلا

کسب و کار نیوز :شورون و چهار شرکت خدمات حفاری آمریکایی اجازه دارند تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به عملیات خود در ونزوئلا ادامه دهند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) در وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز (دوشنبه، ۲۹ مهرماه) معافیت شرکت‌های شورون، هالیبرتون، شلمبرژه، بیکر هیوز و وزرفورد را از تحریم‌های آمریکا ضد ونزوئلا، برای دومین بار تمدید کرد. معافیت کنونی این شرکت‌ها این هفته پایان می‌یابد.

معافیت جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا به شرکت شورون اجازه نمی‌دهد مواد رقیق‌کننده لازم برای صادرات نفت سنگین و غلیظ ونزوئلا را به این کشور بحران‌زده منتقل کند.

بیشتر شرکت‌های خدماتی نفتی ونزوئلا را ترک کرده‌اند، اما شرکت شورون مهم‌ترین شریک غربی شرکت پدوسا ونزوئلا است. اوفک در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی  با هدف وادار کردن نیکولاس مادورو برای کناره‌گیری از ریاست جمهوری، مجموعه‌ای از تحریم‌ها را ضد ونزوئلا وضع کرد.

تحلیلگران صنعت نفت اعلام کرده‌اند خروج شرکت شورون از آمریکا تأثیر چندانی بر تولید نفت این کشور نخواهد داشت و تنها موجب تصاحب دارایی‌های این شرکت از سوی شرکت‌های روس و چینی خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *