صفحه اصلی / سرخط خبرها / شفاف سازی شهرداری در استفاده از مبالغ دریافتی از تاکسی های اینترنتی

رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی:

شفاف سازی شهرداری در استفاده از مبالغ دریافتی از تاکسی های اینترنتی

کسب و کار- از آنجایی که دستورالعمل جدیدی برای فعالیت کسب و کارهای آنلاین جابجایی مسافر تدوین و اجرایی شده است باید اشاره کنیم که کرایه تاکسی های اینترنتی در آینده نزدیک افزایش پیدا خواهد کرد.

ماه هاست که در این رابطه صحبت ها و اظهارنظرهایی شده و در نهایت قرار شد این دستورالعمل جدید اجرایی شود بنابراین باید در آینده ای نزدیک شاهد افزایش کرایه خدمات کسب و کارهای آنلاین تاکسی باشیم.

بسیاری از شرکت‌های این حوزه از پذیرش توافق توسط تپسی انتقاد کرده اند اما من نمی توانم در اینم رابطه صحبتی داشته باشم چراکه شخص مدیرعامل این شرکت باید در این رابطه اظهار نظر نماید. اما به طور کلی چارچوب دستورالعمل مود قبول است اما برای اجرای آن نظراتی را مد نظر داریم و بر این باوریم که پیش از اجرای آن می‌بایست در خصوص نحوه اجرا گفتگو انجام شود تا این طرح بی اثر نباشد. بین ما و شهرداری تهران، معاونت علمی واسطه شده و نظرات ما را به آنها انتقال داد. در همین راستا وعده داده شد تا جلسه‌های منظمی برگزار شود تا برای اجرای این دستورالعمل با مشکلی مواجه نشویم.

در صورتی که کلیه توافق‌ها انجام شود، شهرداری نیز در شرایط مختلف، سلیقه‌ای عمل نکند و هر اقدامی را تخلف شرکت‌ها نخواند، احتمال می‌دهیم شرکت‌های تاکسیرانی اینترنتی دیگری هم با این ارگان مذاکره کنند. همچنین در مورد تکلیف ارزش افزوده هم باید بگوییم تکلیف آن مشخص نیست. در واقع شهرداری نمی‌توانست در خصوص حذف یا عدم حذف ارزش افزوده تصمیم‌گیری کند. از این رو اگر این تصمیم جدی است، شهرداری نامه‌ای در مورد حذف آن به شرکت‌ها ارسال کند، اما تاکنون این نامه ارسال نشده است. به هر ترتیب در آینده کرایه‌های تاکسی اینترنتی افزایش پیدا می‌کند و به صورت واضح مشخص می‌شود که مبلغ اضافه به شهرداری پرداخت شده است. امیدواریم شهرداری نیز در خصوص اینکه این مبلغ دریافت شده را دقیقا برای چه کارهایی صرف می‌کند، شفافیت داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *