صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / گازرسانی به سیستان و بلوچستان تنها بندر اقیانوسی کشور را فعال می‌کند

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران:

گازرسانی به سیستان و بلوچستان تنها بندر اقیانوسی کشور را فعال می‌کند

کسب و کار نیوز : مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان را از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت نفت اعلام کرد و گفت: گازرسانی به سیستان و بلوچستان سبب فراهم‌شدن زیرساخت‌ها برای فعال‌سازی تنها بندر اقیانوسی کشور می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, بهرام صلواتی، خدمت به مردم غیور استان سیستان‌وبلوچستان را مایه افتخار و مباهات صنعت گاز توصیف کرد و گفت: گازرسانی به استان سیستان‌وبلوچستان از اولویت‌های اساسی وزارت نفت است که سبب رشد اقتصادی و اجتماعی منطقه می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای دولت برای ایجاد رونق اقتصادی و زیرساخت‌های صنعتی در مناطق چابهار، مکران و کنارک یادآور شد: ما با گازرسانی به‌هنگام به این مناطق می‌توانیم نقشی بسزا در شکل‌گیری زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه ایفا کنیم تا با رونق فعالیت‌های اقتصادی در جنوب شرق کشور، گامی اساسی برای فعال‌سازی تنها بندر اقیانوسی کشور برداشته شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه راه‌اندازی پروژه‌های گازرسانی در منطقه ویژه اقتصادی مکران، چابهار و کنارک، مورد تاکید ویژه وزیر نفت و نیز مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران است، تصریح کرد: با به ثمر نشستن این پروژه‌ها و رسیدن نعمت گاز طبیعی به منطقه صنعتی و پتروشیمی مکران، نیروگاه‌ها و شهرهای چابهار و کنارک و روستاهای آن منطقه با استفاده از گاز طبیعی به جای دیگر سوخت‌های میان تقطیر، گام‌های موثری در استفاده بهینه از انرژی و بهره‌گیری از گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک برداشته می‌شود.

وی با اشاره به برخی موانع عملیاتی و طبیعی اجرای پروژه در استان سیستان و بلوچستان مانند گستردگی حوزه اجرایی، طبیعت خشن و توفان‌های شن، اظهار کرد: این منطقه با بهره‌مندی از خط هفتم سراسری گازرسانی خواهد شد، خطی که کارکنان آن ثابت کرده‌اند در مسیر

همچنین مطالعه کنید:

ازدحام در داروخانه ها با اجرای طرح نسخه‌پیچی الکترونیک

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در روزهای شیوع کرونای انگلیسی در ایران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *