صفحه اصلی / سرخط خبرها / واردات کشور ۱۰ میلیارد دلار کاهش می‌یابد/ وابستگی‌ها کمتر شود
RAHMANI

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

واردات کشور ۱۰ میلیارد دلار کاهش می‌یابد/ وابستگی‌ها کمتر شود

کسب و کار نیوز-وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم توسعه تولید داخل و کاهش وابستگی به واردات تاکید کرد و گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا سال ۱۴۰۰ واردات کشور ۱۰ میلیارد دلار کاهش می‌یابد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، رضا رحمانی صبح پنجشنبه در نشست با مدیران کشتی سازی در بوشهر اظهار داشت: باید در راستای توسعه تولید در سطح کشور اقدامات لازم انجام شود و رونق تولید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه رفتار و عملکرد ما باید در عرصه تولید نسبت به قبل متفاوت باشد، خاطرنشان کرد:‌ ساخت داخل در برنامه قرار دارد و یکی از برنامه‌ها این است که تا سال ۱۴۰۰ واردات کشور ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافته و واردات به تولید داخل تبدیل شود. برخی از کالاها ضروری است و وابسته هستیم و باید برای تولید آن تلاش جدی شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تا زمانی که یک جوان ایرانی بیکار است همه ما مسئول ایجاد اشتغال هستیم، تصریح کرد: این موضوع تغییر نگرش می‌خواهد و باید باور کنیم که راهکار حل مشکلات، توسعه تولید داخل است. نباید جوانان ایرانی بکیار باشند و باید برای تقویت اشتغال تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه قبلا بیش از ۹۰ درصد تعمیرات کشتی‌ها در خارج از کشور انجام می‌شد، اضافه کرد: اکنون ۸۰ درصد به کشور بازگشته است و نیروهای جدید در این زمینه وارد کار شده است و اقدامات خوبی را شاهد هستیم.

رحمانی با بیان اینکه میزهای تولید داخل گسترش یافته است، ادامه داد: این روند ادامه خواهد داشت و در زمینه‌های مختلف این میزها تشکیل می‌شود و تولید داخل به خوبی گسترش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه توسعه اشتغال و ساخت کشتی‌های بزرگ باعث افتخاری برای ما است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در شرکت صدرا شاهد توسعه اقدامات خواهیم بود و صنایع دریایی تقویت می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در حوزه تامین مالی کشتی‌سازی مشکلاتی وجود دارد، افزود: دستگاه‌هایی که باید کمک کنند باید همکاری لازم را داشته باشند و کمک شود که این صنایع رونق گیرد.

وی با بیان اینکه تولید باید کیفیت و قیمت مناسب و زمان کم و خدمات پس از فروش را داشته باشند، گفت: در زمینه صنعت کشتی‌سازی همچنان از نظر زمان مشکلاتی را شاهد هستیم که باید برای تسریع در روند ساخت اقدام شود.

رحمانی خواستار استفاده از توان داخلی شد و بیان کرد: نهضت ساخت داخل راه افتاده است و هر جایی که نیاز مردم به اندازه و باکیفیت در داخل تامین می‌شود، واردات را ممنوع می‌کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *