صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / ظرفیت تولید دارو در ایران ۴ برابر نیاز کشور است
a

رئیس سازمان غذا و دارو:

ظرفیت تولید دارو در ایران ۴ برابر نیاز کشور است

کسب و کار نیوز - معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ظرفیت تولید دارو در ایران ۴ تا ۴.۵ برابر نیاز کشور است و در نتیجه به دنبال ایجاد بازارهای جدید هستیم تا هزینه‌های جذب نشده شرکت‌های دارویی ایران کاهش یابد و قیمت دارو برای مصرف کننده‌های داخلی پایین‌تر بیاید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وزارت بهداشت ، محمدرضا شانه ساز روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری شصت وششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی، افزود: همکاری‌های بین المللی از نظر ارزی و صادرات دارو برای ایران مناسب خواهد بود.

وی ادامه داد: همکاری‌های ایران با کشورهای منطقه مدیترانه شرقی می‌تواند در زمینه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی، انتقال دانش فنی و توانمندسازی این کشورها انجام شود.

شانه ساز در خصوص همکاری‌های مشترک با کشورهای منطقه مدیترانه شرقی، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که توانمندی‌های خود را با کشورهای منطقه به اشتراک بگذاریم و از طرفی، به دنبال منافع اقتصادی برای کشور خود نیز هستیم؛ کشورهایی مانند تونس و لبنان از نظر نیروی انسانی و اقتصادی توان مناسبی دارند و بودجه‌های مناسبی برای دارو اختصاص می‌دهند.

معاون وزیر بهداشت گفت: این همکاری‌ها دو طرفه خواهد بود، به طور مثال، کشور تونس ۵۱ کارخانه داروسازی دارد و ۷۰ درصد داروها را در داخل تولید می‌کنند و همکاری متقابل با این کشورها برای ما می‌تواند مفید باشد.

شانه ساز اظهار داشت: در حال حاضر همکاری مشترک با لبنان پیشرفت خوبی دارد و برنامه زمان بندی برای همکاری با کشور تونس هم اعلام می‌شود تا همکاری‌های متقابل در حوزه دارو انجام شود.

وی اضافه کرد: علاقه‌مندی برای استفاده از دارو و تجهیزات پزشکی ایران در کشورهای منطقه مدیترانه شرقی وجود دارد و ظرفیت ایران بیشتر از تصور و انتظار آنها است و خودشان ضمن بازدید از شرکت‌های ایرانی مشاهده کردند که بالاترین استانداردها برای تولید دارو در ایران رعایت می‌شود.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به میزبانی ایران و به ریاست وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در تهران در حال برگزاری است. این اجلاس از ۲۲ مهر شروع شده و امروز (پنجشنبه ۲۵ مهر) به کار خود خاتمه می‌دهد.

همچنین مطالعه کنید:

«معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی» منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز، مرتضی بانک در حکمی «قاسم وکیلی» را به عنوان «معاون توسعه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *