صفحه اصلی / سرخط خبرها / نوبخت: یارانه ۲۴میلیون نفر قطع خواهد شد
nobakht

نوبخت: یارانه ۲۴میلیون نفر قطع خواهد شد

کسب و کار نیوز - سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به قطع یارانه سه دهک از کشور با جمعیت ۲۴ میلیون نفر، گفت: تاکنون دو مرحله از بسته‌های حمایتی فصلی پرداخت شده است.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در رابطه با درآمدهای ناشی از حذف یارانه‌های ثروتمندان، اظهارکرد: بر اساس تبصره ۱۴ قانون بودجه، دولت موظف است که یارانه‌های سه دهک از جامعه که حدود ۲۴ میلیون نفر است را قطع کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، وی با بیان اینکه البته ملاکی برای قطع یارانه‌ها در نظر گرفته شده است، افزود: این ملاک، میزان درآمد این افراد است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با تاکید بر اینکه وزارت رفاه مسئولیت شناسایی و حذف یارانه خانوارهای غیر نیازمند را به عهده گرفته است، تصریح کرد: به افرادی که یارانه شان قطع می‌شود فرصت داده می‌شود که از مستنداتی که وزارت رفاه دارد با خبر شوند، دلیل قطع شدن یارانه این افراد اعلام می‌شود و همچنین مدارک و مستنداتی که مشخص شود که در این رابطه اشتباهی صورت گرفته هم سریع اعلام خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه البته به نظر می‌رسد این امر کار بسیار دشوار و دقیقی باید باشد، گفت: اگر با دقت این کار صورت نگیرد و یارانه کسی که استحقاق دریافت دارد قطع شود، آثار سوء روانی که به خانواده آنها وارد می‌شود زیاد خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر در رابطه با بسته‌های حمایتی فصلی، بیان کرد: تا کنون دو مرحله، این پرداخت‌ها را انجام داده‌ایم و تا پایان سال باز هم انجام خواهیم داد.

همچنین مطالعه کنید:

رانندگان و مسافران معترض به کرایه تاکسی های اینترنتی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از مسافران تاکسی های اینترنتی در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *