صفحه اصلی / سرخط خبرها / فاز عملیاتی ۳۴ هکتاری شهرک صنعتی بروجن بهره‌برداری شد
Industrial Park

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

فاز عملیاتی ۳۴ هکتاری شهرک صنعتی بروجن بهره‌برداری شد

کسب و کار نیوز - فاز عملیاتی ۳۴ هکتاری شهرک صنعتی بروجن با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.

در جریان سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان چهارمحال و بختیاری که با همراهی عضو هیأت مدیره و معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها و مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی و فرماندار شهرستان بروجن انجام شد، فاز عملیاتی ۳۴ هکتاری شهرک صنعتی بروجن به بهره‌برداری رسید.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شاتا، برای اجرای این طرح که زمینه استقرار ۱۲۰ واحد تولیدی جدید در شهرک صنعتی بروجن را فراهم می‌کند، ۴۴ میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال هزینه شده است.
اجرای جوی و جدول، خط انتقال آب و شبکه برق فشار متوسط از مهمترین اقدامات صورت گرفته در فاز جدید شهرک صنعتی بروجن است.
همچنین با حضور محسن صالحی‌نیا در شهرک صنعتی بروجن، عملیات اجرایی احداث پایگاه جامع سلامت و مرکز طب کار این شهرک آغاز شد.
پایگاه جامع سلامت و طب کار شهرک صنعتی بروجن با برآورد اولیه ۳ میلیارد و پانصد میلیون ریال به مساحت ۱۳۰ مترمربع برای ارائه خدمات بهداشتی، سلامت، شغلی و درمانی به جامعه کارگری شاغل در این شهرک احداث خواهد شد.
در سال جاری افزون بر ۱۱۸ میلیارد ریال برای تعریف و تکمیل پروژه‌های زیرساختی و اجرای امکانات زیربنایی در شهرک‌های صنعتی بروجن، فرادنبه، سفید دشت، بلداجی و همچنین ناحیه صنعتی گندمان شهرستان بروجن اختصاص یافته است.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه طی نشست با اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بروجن، به بررسی مسائل و مشکلات زیرساختی، تولید و سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی پرداخت.
امسال ۶۰۰ واحد صنعتی غیرفعال کشور به چرخه تولید بازگشت
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی بروجن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نیمه نخست امسال ۶۰۰ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در سطح کشور فعال و به چرخه تولید بازگشت.
محسن صالحی‌نیا افزود: از مجموع ۱۰ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط غیرفعال در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، فعال‌ سازی یک هزار و ۳۵۰ واحد در سال جاری در دستور کار دولت قرار گرفت که نیمه نخست امسال ۶۰۰ واحد راکد با همکاری ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید به چرخه تولید بازگردانده شد.
به گفته وی، سال گذشته نیز با سیاست‌های دولت تدبیر و امید یک هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سطح کشور به چرخه تولید بازگشت.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: سیاست دولت با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم، استقرار صنایع کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی است که این اقدام به نفع صاحبان سرمایه و فعالان اقتصادی است.
صالحی‌نیا ادامه داد: سال گذشته ۴ میلیارد دلار صادرات از سوی یک هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی صادراتی مستقر در شهرک‌های صنعتی به ثبت رسید.
وی تعداد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور را ۴۴ هزار و ۶۵۰ واحد در ۵۰۰ شهرک و ۳۱۶ ناحیه صنعتی عنوان و تأکید کرد: این تعداد واحد صنعتی با وجود تحریم ظالمانه دشمن، زمینه اشتغال حدود ۹۰۰ هزار نفر را فراهم کرده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: هم اکنون در این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی کشور، در مجموع ۳۷ هزار هکتار زمین با انعقاد ۸۰ هزار قرارداد به واحدهای صنعتی و تولیدی اختصاص یافته است.
به گفته صالحی‌نیا، حدود ۱۷ درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در بخش صنایع غذایی، ۲۲ درصد در بخش صنایع شیمیایی، ۱۲ درصد در بخش صنایع کانی غیرفلزی، ۷ درصد در صنایع سلولزی، ۵ درصد در صنایع نساجی، ۴ درصد در حوزه برق و الکترونیک، ۲۷ درصد صنایع فلزی و ۶ درصد در بخش خدمات و سایر فعالیت دارند.
وی گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با سرمایه یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تضمین تسهیلات دریافتی توسط واحدهای تولیدی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی درحال فعالیت می‌باشد که سرمایه آن قابل افزایش است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه در ادامه سفر به استان چهارمحال و بختیاری همچنین از شهرک صنعتی سفید دشت و منطقه ویژه اقتصادی این استان نیز بازدید کردند.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *