صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / شرط وزارت بهداشت برای ارائه خدمات آنلاین استارتاپی در درمان
vezarat

شرط وزارت بهداشت برای ارائه خدمات آنلاین استارتاپی در درمان

کسب و کار نیوز - تسهیل ارائه خدمات سلامت به مردم یکی از دغدغه‌های این روزهای نظام بهداشت و درمان کشور است و شاید یکی از راهکارهای آن تعامل حوزه سلامت با استارتاپ‌های موجود در این حوزه باشد که می‌توانند خدمات را صورت آنلاین به مردم ارائه کنند؛ به‌طوری که استارتاپ‌ها با آزمایشگاه‌های تشخیص طبی یا مراکز درمانی قرارداد بسته و خدماتی چون اعلام نتایج آزمایشات به صورت آنلاین را به مردم ارائه دهند.

دکتر قاسم جان‌بابایی، درباره فعالیت‌های استارتاپی در حوزه سلامت،‌ گفت: ما دستورالعمل نحوه کار استارتاپ‌ها در حوزه سلامت را تدوین کرده‌ایم، اما هنوز این دستورالعمل ابلاغ نشده است. اکنون در حال انجام کارهای حقوقی این دستورالمعل هستیم و به محض پایان کار آن را ابلاغ می‌کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، وی با بیان اینکه معتقدیم که استارتاپ‌ها در حوزه سلامت می‌توانند کار مردم را بسیار تسهیل کنند، افزود: اما تا زمانیکه این استارتاپ‌ها ثبت نشده، قانون‌مند نشده‌اند و شرکت‌هایشان در وزارت‌ بهداشت ثبت نشده باشند، ارائه خدمت سلامت از سوی آن‌ها خلاف است؛ زیرا ما نمی‌دانیم چه اتفاقی در خانه مردم می‌افتد. همه افراد و مراکزی که می‌خواهند خدمات استارتاپی در حوزه سلامت ارائه کنند، باید حتما از وزارت بهداشت مجوز دریافت کرده و دارای کد شناسه باشند تا ما بتوانیم کارشان را رصد کنیم.

جان‌بابایی تاکید کرد: در حال حاضر هر کس این اقدامات را انجام می‌دهد، بدون مجوز بوده و ما با آن برخورد می‌کنیم. البته یک مورد تخلف در تهران و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این باره اتفاق افتاد که برخورد قانونی با آن انجام شد.

همچنین مطالعه کنید:

شماره ۲۱۴۶ روزنامه کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *