صفحه اصلی / سرخط خبرها / ۵۰ درصد ماشین‌آلات پتروشیمی، فولاد و نیروگاه‌ها ساخت داخل است
sanat

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت:

۵۰ درصد ماشین‌آلات پتروشیمی، فولاد و نیروگاه‌ها ساخت داخل است

کسب و کار نیوز-سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: عمق ساخت داخل در تولید ماشین آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی ها، فولاد و نیروگاه‌ها حداقل به ۵۰ درصد می‌رسد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، مهدی صادقی نیارکی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه سیاست‌های این وزارتخانه در ادامه سیاستگذاری‌های کلان دولت است، افزود: این اولویت‌ها شامل ۷ محور است که مهمترین محورهای آن توسعه تولید و تعمیق ساختارهاست.

وی با اعلام اینکه ایده راه اندازی زنجیره ارزش کارخانه سازی را پیگیری می‌کنیم، گفت: عمق ساخت داخل در تولید ماشین آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی ها، فولاد و نیروگاه‌ها حداقل به ۵۰ درصد می‌رسد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حفظ وضع موجود در سال ۹۸ بودجه‌ای معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد.

آرمان خالقی قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت نیز در خصوص نحوه حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی به نهضت ساخت داخل اشاره و تصریح کرد: این صنعت، صنعتی جوان در کشور ما به شمار می‌آید و در وزارتخانه درپی روش‌هایی هستیم که چه طور می‌توان از واحدهای تولیدی حمایت کرد تا پا بگیرند.

وی افزود: همچنین اینکه چه طور زنجیره‌های ارزش را شناسایی و به نوعی در امتداد هم قرار دهیم تا محصولی که تولید می‌شود قابلیت ماندگاری در بازار را داشته باشند.

خالقی درباره مشکلاتی که پیش روی صنایع وجود دارد، گفت: اصل بر این است که جلوی تعطیلی واحدها گرفته شود و حفظ آن واحد در اولویت ماست، مهم این است که اشتغال و تولید حفظ شود.

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت تسهیلات بانک آینده به ۵۰ هزارنفر از مدافعان سلامت با شرایط ویژه و پرداخت آسان

بانک آینده، به منظور ارزش آفرینی و ارج نهادن به فداکاری و ایثارگری کادر درمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *