صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی تصویب شد

در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی

آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی تصویب شد

کسب و کار نیوز - آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی با حضور حاتم شاکرمی، رییس شورای عالی حفاظت فنی و معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصویب شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی به ریاست حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس شورای عالی حفاظت فنی و با حضور علی مظفری، دبیر شورای عالی حفاظت فنی و مدیرکل بازرسی کار و امیرعباس پرکنی، رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار و اعضای شورای عالی حفاظت فنی با دستور کار بازنگری آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی برگزار و با اعمال برخی اصلاحات به تصویب اعضای آن شورا رسید.

حاتم شاکرمی، رییس شورای عالی حفاظت فنی در  این جلسه، بر اهمیت تدوین استانداردهای ملی به منظور تضمین ایمنی و کاهش خطرات محیط های کار تاکید و با اشاره به بازدید خود از پنجمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات ایمنی، بهداشت محیط کار و آتش نشانی اظهار کرد: در بازدید از آن نمایشگاه پیشرفت های خوبی در زمینه ساخت و تولید تجهیزات ایمنی و حفاظت فنی در کشور را شاهد بودیم. لیکن اکثر تولیدکنندگان تجهیزات ایمنی حفاظت فردی از عرضه محصولات فاقد استاندارد و غیر ایمن در بازار گلایه داشتند.

وی ادامه داد: در این خصوص توصیه کردم برای امکان رقابت با محصولات خارجی مشابه باید استانداردهای ملی اجباری برای تولید و ساخت این قبیل محصولات در کشور فراهم و بعد هم برای توسعه کسب و کارهای داخلی از ورود و توزیع تجهیزات ایمنی و بهداشت کار غیراستاندارد به کشور جلوگیری تا ارزش محصولات با کیفیت و ایمن مشخص شود.
شاکرمی با اشاره به ماهیت ماده ۸۸  قانون کار  و موضوع استاندارد بودن تجهیزات درون کارگاهی تصریح کرد: این موضوع رکن ارتقای ایمنی در کارگاه ها و پیشگیری از حوادث است؛ حوزه معاونت روابط کار با تجزیه و تحلیل یک دهه حوادث ناشی از کار، فهرستی از ۲۴۰  وسیله و دستگاه مورد استفاده در کارگاه های کشور را برای تدوین استاندارد ملی به سازمان ملی استاندارد ارسال کرده است و امیدواریم با همکاری تشکلات تخصصی و واحدهای وظیفه مدار این حوزه معاونت این موضوع برای پوشش حداکثری الزامات استاندارد در کشور فراهم شود.
رییس شورای عالی حفاظت فنی، با توصیه به اعضا مبنی بر ارتباط بیشتر با تولیدکنندگان داخلی محصولات ایمنی و حفاظت کار و همچنین هیأت های تخصصی بین المللی اعزامی به کشورمان، بر لزوم برگزاری نشست های مشترک اعضای شورای عالی حفاظت فنی با نمایندگان اتحادیه های صنفی تولیدکنندگان وسایل حفاظت فردی و ایمنی ، وزارت صمت و سازمان استاندارد به منظور توسعه فعالیت های این بخش در سال رونق تولید تاکید کرد.
در ادامه این جلسه بخش های باقی مانده از آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی در جلسات گذشته مورد بررسی قرار گرفت و با اعمال برخی اصلاحات به تصویب اعضا رسید.

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت تسهیلات بانک آینده به ۵۰ هزارنفر از مدافعان سلامت با شرایط ویژه و پرداخت آسان

بانک آینده، به منظور ارزش آفرینی و ارج نهادن به فداکاری و ایثارگری کادر درمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *