صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / دانش آموزان نخبه سرنوشت علمی و فرهنگی کشور را می‌سازند
student

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد

دانش آموزان نخبه سرنوشت علمی و فرهنگی کشور را می‌سازند

کسب و کار نیوز - مازنی گفت: برنامه‌ریزی‌های متعددی در مجلس انجام شده است تا زمینه‌ کارآفرینی و بهره‌مندی از استعداد‌های نخبگان فراهم شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در مراسم تقدیر از دانش آموزان مدال‌آور در مسابقات جهانی اختراعات انگلستان ۲۰۱۹ اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های متعددی در کمیسیون فرهنگی مجلس انجام شده است تا بتوانیم زمینه‌های کارآفرینی و بهره‌مندی از استعداد‌های نخبگان فراهم شود و مشکلات پیش روی جوانان برای فعالیت‌های علمی آن‌ها کاهش یابد.

او افزود: دانش‌آموزان و نخبگان عزیز نیز نباید از مشکلات و شرایط سخت ناامید شوند و دست از کار علمی و فعالیت‌های کارآفرینانه بردارند بلکه باید با امید به آینده در جهت رفع مشکلات و موانع پیش رو تلاش مضاعف و جدی داشته باشند.

گفتنی است؛ مسابقات جهانی اختراعات لندن ۲۰۱۹ یکی از بزرگترین مسابقات اختراعات بین المللی است که با حضور بیش از ۳۰ کشور در آگوست ۲۰۱۹ برگزار شد. نمایندگان ایران که برگزیدگان چهارمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا بودند موفق به کسب ۲ مدال طلا، دو مدال نقره و ۲ مدال برنز شدند.

مهدیس میرزایی و غزل قالجوقی از مشهد – کیان میرآفتاب زاده، علی تکین کلهر، رضا هاشمیان و طناز طباطبایی از تهران موفق به کسب مدال طلا شدند. مهرو منصوری، نیکی قبائی، پرناز میردهقانی، و غزل زارع از تهران و سید ماهان طباطبایی از بندر عباس موفق به دریافت مدال نقره و علیرضا قدیمی از شهریار و یاسمین زینب رضایی از کرج موفق به کسب مدال برنز شدند.

همچنین در این مسابقات مرکز پژوهش‌های بین المللی ابن سینا به عنوان مرکز برتر، موفق به کسب جایزه ویژه سازمان مالکیت‌های معنوی جهانی شد.

چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با حضور بیش از پنج هزار نفر از دانش آموزان، مربیان و مدیران مدارس سراسر کشور در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ در پردیس شمالی دانشگاه تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌های علمی دیگر برگزار شد.

همچنین مطالعه کنید:

شب عید متفاوت در بازارها

سرمقاله-  هرچند کاهش قیمت در بازارهای موازی به صورت تدریجی رخ می داد؛ ولی با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *