صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / توسعه همکاری های نمایشگاهی ایران و نیوزیلند

در دیدار حسین زاده و سفیر نیوزیلند تفاهم شد

توسعه همکاری های نمایشگاهی ایران و نیوزیلند

کسب و کار نیوز - ایران و نیوزیلند همکاری های نمایشگاهی و تجاری مرتبط با نمایشگاه ها را افزایش می دهند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران ظهر امروز در دیدار همیش مک مستر سفیر نیوزیلند در ایران گفت: روابط ایران با نیوزیلند علیرغم مسافت بسیار زیاد آن ها دارای سوابق کهن و تاریخی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تمایل دو کشور در همکاری های نمایشگاهی، افزود: ایران و نیوزیلند به جهت حضور موفق در اکسپو ۲۰۲۰ دبی می توانند در این رویداد و اکسپوهای دیگر همکاری های مثبتی با هم داشته باشند.

حسین زاده با اشاره به گستردگی فعالیت های کشاورزی در نیوزیلند، یادآور شد: همکاری دو کشور در زمینه نمایشگاه هایی مانند آگرو فود می تواند توسعه یابد. علاوه بر این ما آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی نیوزیلند در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران را دارا هستیم.

وی همچنین به رتبه اول نمایشگاهی ایران در خاورمیانه نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا در نمایشگاه های بین المللی ایران دارای پاویون هستند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران همچنین در این دیدار، تمایل خود را به منظور دیدار و همکاری با همتای نیوزیلندی و همچنین کمیسر ژنرال این گشور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی ابراز کرد.

همیش مک مستر نیز با اشاره به اینکه برای سومین بار است که به عنوان سفیر این کشور در ایران انتخاب شده، عنوان کرد: در طول ماموریت های خود در ایران چندین بار به منظور بازدید از نمایشگاه های مختلف در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران حضور یافته ام.

وی ادامه داد: همچنین شرکت های نیوزیلندی را در برخی از نمایشگاه های بین المللی ایران به منظور عقد قراردادهای تجاری همراهی کرده ام.

سفیر نیوزیلند خاطرنشان کرد: روابط تجاری ایران و نیوزیلند همواره رو به بهبود بوده و اخیرا محصولات نیوزیلندی مانند قهوه این کشور در بازارهای ایران حضور یافته اند که مایه خرسندی است.

وی تاکید کرد: برگزاری ۹۰ نمایشگاه بین المللی به صورت سالانه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران فرصت مناسبی برای شرکت های نیوزیلندی است که از این نمایشگاه ها به منظور افزایش بازارهای خود بهره مند شوند.

این مقام مسئول نیوزیلندی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در همکاری بانک های این کشور با ایران تحت تاثیر تحریم ها، تصریح کرد: اکسپو ۲۰۲۰ دبی فرصت مناسبی است که بدون تاثیر تحریم ها بر بانک ها دو کشور همکاری خود را به راحتی ادامه دهند.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *