صفحه اصلی / استان ها / ارائه هفت محصول فناورانه از دانشگاه آزاد نجف‌آباد در نمایشگاه نانو
دانشگاه آزاد نجف‌آباد

ارائه هفت محصول فناورانه از دانشگاه آزاد نجف‌آباد در نمایشگاه نانو

کسب و کار نیوز:هفت محصول فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در نمایشگاه فناوری نانو تهران به نمایش گذاشته شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, مرکز اصفهان؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: این دستاوردها شامل بازدارنده‌های خوردگی سیستم‌های سه فازی، بازدارنده‌های خوردگی فاز بخار، بازدارنده‌های خوردگی سیستم‌های تثبیت آب و اسید، نانو ذرات طلا، نانو سیالات مختلف و دستگاه جوشش استخری است که در این نمایشگاه ارائه شده است.
امیررضا نقش، بازدارنده‌های خوردگی با تشکیل فیلم‌های محافظ را در کنترل نرخ خوردگی در قسمت‌های داخلی لوله‌ها، چاه‌های استخراج و برج‌های تقطیر موثر دانست و افزود: این فناوری‌ها در صنایعی نظیر بسته‌بندی، حمل‌ونقل، دریایی، نظامی، و نفت و گاز کاربرد دارند که بهره گیری از فناوری نانو عملکرد این ترکیبات را به طور چشمگیری افزایش می دهد.
وی گفت: نانوذرات طلا به‌عنوان نانوکاتالیست در حذف آلاینده‌ها با تمیزکردن گازهای خروجی خودروها شدت واکنش‌های شیمیایی مطلوب را افزایش می‌دهد و می‌تواند سهم عمده‌ای در کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی داشته باشند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد افزود: غرفه محصولات فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برای بازدید محققان، پژوهشگران و صنعتگران حوزه فناوری نانو برپاست.

همچنین مطالعه کنید:

ازدحام در داروخانه ها با اجرای طرح نسخه‌پیچی الکترونیک

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در روزهای شیوع کرونای انگلیسی در ایران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *