صفحه اصلی / استان ها / “کوه سفید” داراب امسال جابجا می‌شود.
کوه سفید

بروز پدیده فرونشست زمین

“کوه سفید” داراب امسال جابجا می‌شود.

کسب و کار نیوز :محمد هادی میزان مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب امروز در نشست با بخشدار جنت شهرستان داراب بر لزوم جابجایی قطعی روستای کوه سفید تاکید کرد .

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما, مرکز فارس، برداشت بی رویه از سفره‌های آب زیر زمینی و تداوم خشکسالی در استان فارس، این استان را با چالش فرونشست زمین در اغلب مناطق شرقی مواجه کرده است، از جمله مناطق آسیب دیده از این پدیده روستای کوه سفید داراب است، در نشست‌های مقدماتی برای ساماندهی این موضوع تصمیم گیری قطعی برای جابجایی روستای کوه سفید گرفته شده است..
محمد هادی میزان مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب امروز در نشست با بخشدار جنت شهرستان داراب بر لزوم جابجایی قطعی روستای کوه سفید تاکید کرد و گفت: ۴۲۰ نفر جمعیت روستای کوه سفید در قالب ۱۳۳ خانوار اکنون با مشکلاتی روبرو هستند، جابجایی این روستا می‌تواند زمینه معیشت بهتر روستاییان را فراهم کند.
مهندس میزان با بیان اینکه ۱۵ هکتار زمین در فاصله ۷ کیلومتری داراب برای جابجایی روستای کوه سفید در نظر گرفته شده است گفت: این روستا به علت خشکسالی‌های اخیر دچار فرو نشست زمین شده و جابجایی روستا اجتناب ناپذیر است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب با اشاره به اینکه زمین مناسب توسط بنیاد مسکن تملک شده و نقشه تفکیکی هم تهیه شده است افزود: امکانات و زیر ساخت‌های لازم باید توسط ادارات خدمت رسان که در جلسات شورای مسکن شهرستان، تامین آن را متقبل شده اند ایجاد گردد.
میزان با تاکید بر اینکه مردم هم استقبال بسیار خوبی نسبت به جابجایی دارند گفت: در آینده نزدیک در جلسه شورای مسکن شهرستان داراب موضوع جابجایی قطعی روستای کوه سفید مطرح می‌شود و زمان واگذاری زمین به متقاضیان نیز اعلام می‌گردد.
مهدی گلکار بخشدار جنت نیزبا اعلام آمادگی برای اجرای طرح جابجایی روستای کوه سفیدگفت: فرو نشست زمین موجب بروز ترک در دیوار‌ها و خانه‌ها در روستای کوه سفید شهرستان داراب شده و تداوم این رخداد ساکنان این روستا را از ادامه سکونت نگران کرده است، تسریع در جابه جایی این روستا ضروری است.
بخشدار جنت شهر افزود: بیشترین فرونشست‌ها و فروچاله‌ها در شهرستان داراب در بخش مرکزی، بخش جنت به ویژه روستای کوه سفید، دهستان هشیوار به ویژه در اطراف منطقه باستانی دارابگرد رخ داده است. برخی از این فروچاله‌ها قطر ۲۰ متر و عمق ۵ متر دارند.
شهرستان داراب در فاصله ۲۵۶ کیلومتری شرق شیراز دراستان فارس قرار دارد. روستای کوه سفید از توابع بخش جنت شهرستان داراب و در فاصله ۱۸ کیلومتری شهرستان داراب قرار دارد

همچنین مطالعه کنید:

نابودی صنعت رمزارز با تصمیمات خلق‌الساعه

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، خبر غیرقانونی بودن صرافی‌های ارز دیجیتال و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *