صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / ماجراجویی علیه نفتکش ایرانی
علی ربیعی

ماجراجویی علیه نفتکش ایرانی

کسب و کار نیوز :حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ از اقدام‌های شرارت‌باری است که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یک بار دیگر همت خود را برای تنش دیگری گرفته‌اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشتی درباره حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ نوشت:

«در دورانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش و صلح برای ترمیم زخم برادرکشی‌های طولانی احتیاج دارد، هستند افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی که بقای آنها وابسته به تجاوز به دیگران، منتفع شدن از جنگ است که کوچک‌ترین روزنه‌های آشتی و صلح را برنمی‌تابند و از چنگ زدن به هر فرصتی برای تشدید ویرانی دریغ نمی‌ورزند.

آخرین این اقدام‌های شرارت‌بار، حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ بود که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یک‌بار دیگر همت خود را برای یک تنش دیگر به کار گرفته‌اند.

با آگاهی از این مسئله، جمهوری اسلامی ایران با پرهیز از شتابزدگی، به دقت در حال بررسی ماجرا و کشف واقعیت‌های آن است. بدون تردید، پاسخ متناسب برای طراحان این حمله بزدلانه اتخاذ خواهد شد، اما تا روشن شدن همه ابعاد این توطئه، منتظر خواهیم ماند.

سوال اینجاست که آیا آنهایی که بدون هیچ مدرک معتبری ایران را عجولانه متهم به اخلال در کشتیرانی آزاد در خلیج‌فارس و دست داشتن در حمله به تاسیسات آرامکو کردند، امروز حاضرند یکبار دیگر از اصول آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی‌ دفاع  و این‌گونه حملات به کشتی ایرانی را محکوم کنند؟»

همچنین مطالعه کنید:

دریافت گواهی اهتمام به تعالی در آمادگی دولت الکترونیک توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، روز سه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *