صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / نگرانی دولت آمریکا درباره ظرفیت مازاد عرضه نفت
ظرفیت مازاد عرضه نفت

نگرانی دولت آمریکا درباره ظرفیت مازاد عرضه نفت

کسب و کار نیوز : اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که پس از حمله به تأسیسات نفتی عربستان، نگرانی‌ها درباره ظرفیت مازاد عرضه نفت در جهان پابرجاست.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که ممکن است تولید نفت عربستان با سرعت نسبتاً بالایی به شرایط عادی بازگشته باشد، اما این مسئله نگرانی‌های جدیدی را درباره آسیب‌پذیری ظرفیت مازاد تولید نفت در جهان برانگیخته است.

این اداره در گزارش ماهانه خود نوشت: پیامدهای بلندمدت این اختلال همچنان به‌شدت مبهم هستند؛ این حمله آسیب‌پذیری‌هایی را برای بخش بالایی از تولید نفت کشوری آشکار کرد که بیشترین ظرفیت مازاد تولید نفت در اوپک را در اختیار دارد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد حمله به تأسیسات نفتی عربستان سبب شد ظرفیت مازاد تولید نفت اوپک از ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در ماه اوت امسال به یک میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در ماه سپتامبر این سال کاهش یابد.

طبق پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ظرفیت مازاد تولید نفت اوپک در ماه ژانویه امسال دوباره به ۲ میلیون بشکه در روز باز خواهد گشت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که عواملی همچون حمله به تأسیسات نفتی عربستان و کاهش تولید نفت ونزوئلا و ایران سبب شدند تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر امسال به ۲۸ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در روز برسد که یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در روز کمتر از ماه اوت این سال بود.

این اداره همچنین عنوان کرد که تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر امسال ۴ میلیون بشکه کمتر از ماه سپتامبر پارسال بوده است، همچنین برآورد این اداره نشان می‌دهد میانگین تولید نفت اوپک در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه در روز می‌رسد که ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از سال ۲۰۱۸ میلادی است.

پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا این است که در سال ۲۰۲۰ میلادی تولید روزانه نفت اوپک به ۲۹ میلیون و ۶۲۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

همچنین مطالعه کنید:

اجرای طرح «کاسبان امین» برای توزیع کالاهای اساسی در ایام عید

به گزارش کسب و کار نیوز ، جلال‌الدین محمد شکریه در مورد وضعیت بازار در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *