صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / مجیدی: دستیار پیشنهادی‌ام از رئال بود
فرهاد مجیدی

کمیته فنی سواد برنامه من را نداشت؛

مجیدی: دستیار پیشنهادی‌ام از رئال بود

کسب و کار نیوز: فرهاد مجیدی می‌گوید مهدی تاج به عنوان نفر اول فوتبال در موضوع تیم امید ضعیف عمل کرده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, فرهاد مجیدی سرمربی سابق تیم امید که چند روز پیش از سمت سرمربیگری استعفا کرد، شب گذشته در برنامه فوتبال برتر صحبت‌های تندی را انجام داد و بر علیه حمید استیلی موضع گرفت و پاسخ صحبت‌های او را داد.

تنها یک درخواست از آقای استیلی داشتم

بعد از بازی‌های فصل قبل که استقلال انجام داد، آقای فتحی با من صحبت کردند و گفتند می‌خواهند برای استقلال مربی خارجی بیاورند و این مربی خارجی ترجیح داده که دستیار ایرانی نداشته باشد و دستیاران خودش را بیاورد. من هم گفتم این حق مسلم یک سرمربی است که با دستیاران خودش کار کند. من مشغول مذاکره با یک تیم لیگ برتری بودم که آقای استیلی از فدراسیون فوتبال با من تماس گرفتند و درباره تیم امید صحبت کردند. تنها درخواستی که من از آقای استیلی داشتم این بود که یک دستیار بدنساز و یک تمرین دهنده اسپانیایی باید کنار من باشند که موافقت کردند.

مربی پیشنهادی ام در رئال بود

مربی ای که قرار بود من برای تیم امید بیاورم، کسی بود که در رده های ۱۷ و ۱۹ و ۲۳ سال اسپانیول کار کرده بودند و می‌دانید که این مربی ها حرفه ای هستند و قرارداد شش ماهه نمی‌بندند. اما فدراسیون فوتبال گفت قراردادشان باید شش ماهه باشد و ماهی ۷ هزار یورو که توافق کرده بودیم. بعد که آقای ساکت توافق نکردند ما قرارداد یک ساله ببندیم من با یک مربی صرب که در رئال مادرید بود و هشت سال در رده های سنی این تیم بود، صحبت کردم و گفتم بیاید به من کمک کند. او قبول کرد پنج ماه با دریافت حقوق ۷ هزار یورو بیاید و کار کنیم. آقای ساکت گفتند فدراسیون فوتبال هزینه این مربی را ندارد بدهد، من گفتم میتوانید حقوق او را از قرارداد من کم کنید که قبول نکردند.

گفتند اگر میخواهی به المپیک بروی…

ما دو اردو را با فرشاد ماجدی برگزار کردیم. اردوی بعدی من با مسئولان فدراسیون جلسه برگزار کردم و از آن‌ها خواستم که دستیارم را در اختیارم بگذارند که انتخاب کنند. آقای محصص چند جلسه با من گذاشتند و گفتند که باید آقای معینی را به عنوان دستیار بگذاری، من چند بار با ایشان صحبت کردم و گفتم رویش فکر می‌کنم اما اجازه بدهید من دستیارم را خودم انتخاب کنم. یک روز به من گفتند بیا کمپ تیم ملی، رفتم دیدم آقای معینی هم هستند. رفتم و گفتند که اگر می‌خواهی بروی المپیک می‌توانی از تجربه ایشان استفاده کنی که من گفتم بگذارید من فکر کنم بعد شما را در جریان می‌گذارم. برای اردوی دوم اکبر محمدی گفت که می‌خواهم شما را در کمپ تیم ملی ببینم، آمدم در اتاق من و گفتند که تو یک راه بیشتر برای رفتن به المپیک نداری و آن هم با دستیاری است که من پیشنهاد می‌دهم. گفتم گزینه تو چه کسی است؟ گفت همین آقای محصص.

استیلی گفت چرا ارنج را هماهنگ نکردی؟

بگذریم که آقای ساکت هم امامی‌فر را پیشنهاد دادند که من قبول نکردم. آقای میثاقی ببینید یک تیم در دنیا بیاورید که اعضای تیم یا سرپرستش، مدیر فنی هم می‌شود. این پست‌ها را چه کسی در فدراسیون فوتبال تعریف کرده؟ گفتم چرا ناراحتی؟ گفت شما برای بازی دوستانه با تیم بزرگسالان چرا ارنج را با من هماهنگ نکردید؟ گفتم لزومی ندارد این کار را بکنم. گفتند نه شما با آقای ماجدی مشورت می‌کنی و با من نه که گفتم ایشان دستیار من است. کسی با مدیر فنی و سرپرست که ارنج چک نمی‌کند. اصلا قبول که مدیر فنی همان سرپرست باشد؛ کجای دنیا مدیرفنی لباس ورزشی می‌پوشد و موقع تمرین به وسط زمین می‌آید؟ وقتی سرمربی در حال تمرین دادن تیم است. اصلا بر فرض این هم قبول؛ کجای دنیا سرپرست تیم جلسه آنالیز می‌گذارد؟ آقای استیلی شروع به صحبت درباره اصول دفاعی کرد، مگر شما می‌دانید اصول دفاعی من چیست که درباره‌اش صحبت می‌کنی؟ اصلا مگر با من صحبت کردید که می‌دانید سیستم و تاکتیک من چیست؟

با لیست حمید استیلی ویزا گرفتند

می‌گویند تجربه نداری، من از کمیته فنی چه چیزی یاد بگیرم؟ افرادی که بهترین رزومه ورزشی‌شان دعوت به جوانان تهران است. من در لندن و اسپانیول کلاس رفتم و کار یاد گرفتم که بیایم ایران و کار کنم که آقای استیلی بگویند شب بروید موبایل‌ها را جمع کنید؟ چون در زمان آقای کرانچار هم این اتفاق رخ داده و دو بازیکن خوب ما از اردو رفته‌اند بیرون و اخراجشان کردند. من چیزهایی در تیم امید دیدم که در بیست سال دوران بازی‌ام ندیدم. این‌ها چند نفرند اما من تک و تنها هستم، نه دوست خبرنگار دارم، نه خبرنگاران را جمع می‌کنم برای صبحانه. وقتی به ازبکستان باختم همه سایت‌ها علیه‌ام نوشتند، یک نفر از من حمایت نکرد. بعد آمدند تیم من را بردند جلوی ازبکستان، من رفتم لیگ را دیدم و دو بازیکن دعوت کردم می‌گویند این‌ها را نمیتوانی ببری ازبکستان، گفتم چرا گفتند چون قبلا برای بازیکنان ویزا گرفتیم. برای بازیکنانی که آقای استیلی لیست داده‌اند.

رفتم جلوی ازبکستان که قهرمان دوره قبل است. ۸۰ درصد بازیکنان من اصلا در لیگ بازی نکردند. از تیمی که من جلوی ازبکستان بازی دادم فقط سه تا بازی کرده بودند این فصل.

کجای دنیا مدیرفنی…

ما یک ماه بعد از این که مقابل بزرگسالان بازی کردیم فهمیدیم که ایشان مدیر فنی هستند. من گفتم آقای استیلی سرپرست تیم است که آقای اکبر محمدی صورت جلسه را نشان دادند که مدیرفنی است. اصلا بر فرض که مدیر فنی باشند، کجای دنیا مدیر فنی وسط تمرین با لباس ورزشی می‌رود و به بازیکن نکته می‌گوید؟ کجای دنیا مدیر فنی جلسه آنالیز می‌گوید. یک بار یک لیست گذاشتند که دیدم امید نورافکن را دفاع گذاشته‌اند که گفتم به هیچ وجه امید را در دفاع نمی‌گذارم. عارف آغاسی را گفتم بهترین دفاع است اما آقای ساکت گفتند اردوی قبلی را ترک کرده و من نمی‌گذارم دوباره بیاید. قبل از اردوی ازبکستان من زنگ زدم و خواهش کردم که آقای ساکت تیم من به ازبکستان می‌رود و من دفاع ندارم، این آقای آغاسی عذرخواهی کرده اجازه بدهید برگردد که گفتند امکان ندارد! چطور شده الان وقتی من رفتم دعوت شده به تیم ملی؟

با بقیه این کار را نکنند

با من جوان این کار را کردند با بقیه این کار را نکنند. اگر تمام رسانه‌های دنیا علیه‌ام بنویسند من کار خودم را می‌کنم. برای نیمکت تیم ملی حرمت قائل نشدند. من به حرمت بچه‌های تیم ملی امید بیرون آمدم. وگرنه من می‌توانستم کنار ایشان باشم، از نظر فنی هم بهترین مربی خوانده می‌شدم اما باید اصولم را زیر پا می‌گذاشتم.

آقای تاج در تصمیم گیری ضعیف عمل کرد

من به آقای تاج تمام مسائل را گفتم اما ایشان در این موضوع خیلی ضعیف عمل کرد. ایشان به عنوان نفر اول فوتبال مملکت با این که می‌دانست این مسائل هست اما نتوانست تصمیم‌گیری کند. اگر این آقایان دلشان به حال تیم ملی می‌سوزد، چرا برای آقای استیلی نمی‌سوزد؟ من فقط یک چیز می‌خواهم بگویم، آقای سعیدی و امثال آن‌ها که برای فوتبال تصمیم‌گیری می‌کنند بروند و یک بازی تیم امید را ببینند. رفتم بازی را دیدم که روی موکت بازی می‌کنند، برای این جوان‌ها یک کاری بکنید نمی‌خواهد خبرنگاران را علیه من کنید. این‌ها چند نفرند؟ چند نفر به یک نفر؟

سواد برنامه من را نداشتند

من یک چیزی به شما می‌گویم، وقتی ۷۰ درصد بازیکنان در لیگ بازی نمی‌کنند، آنها را چطور باید بشناسی؟ شما الان بازیکنان ذخیره فولاد و سایپا را می‌شناسید؟ می‌دانید که نفت آبادان روی نیمکت یک بازیکن ذخیره دارد؟ من باید بروم و بازی‌ها را ببینم. لیستی که من تعیین کردم با لیستی که امروز آمده خیلی تفاوت داشت. بازیکن دارم که آقای نکونام فیکس به او بازی داده اما در لیست نیست. بعد کمیته فنی می‌گوید به ما برنامه بده، شما اصلا از کاری که من می‌خواستم بکنم سر در نمی‌آورید و سوادش را ندارید. چه برنامه‌ای به شما بدهم؟ آقای محصص از روزی که ما آقای معینی را به عنوان دستیار انتخاب نکردیم از لحاظ فنی ضعیف شدیم‌. بالاخره من فوتبالم را از تیم بهمن و از کنار همین افراد شروع کردم و همیشه سعی کردم احترام بزرگترم را حفظ کنم اما می‌گویم که فوتبال یک اصولی دارد. شما اگر یک نفر را به عنوان سرمربی انتخاب می‌کنید باید به او احترام بگذارید. آقای استیلی می‌گوید نظارت، این که من لب خط باشم شما یک نفر را برای گرم کردن آماده کنید، نظارت است؟ اگر بله که من از همه عذرخواهی میکنم. با جوانانی که می‌آیند این کار را نکنید.

همچنین مطالعه کنید:

بسته بندی قطعات خودرو و محصولات صنعتی + معرفی انواع دستگاه های شیرینگ پک و اسکین پک

بسته بندی از عناصر اصلی افزایش فروش محصولات صنعتی به حساب می‌آید. در هر صنعتی، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *