صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / شرکت‌های دانش‌بنیان برای رونق صنعت واکسن به میدان بیایند

شرکت‌های دانش‌بنیان برای رونق صنعت واکسن به میدان بیایند

کسب و کار- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند نقش مهمی در ذخیره‌سازی نیروی انسانی مورد نیاز صنایع مختلف به‌ویژه صنعت واکسن داشته باشند.

به گزارش کسب و کار نیوز ،مصطفی قانعی با بیان اینکه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها می‌توانند شرکت خصوصی دانش‌بنیان راه‌اندازی کنند، تصریح کرد: با این قانون از ذخیره دانشی موجود در دانشگاه‌ها در این شرکتها استفاده خواهد شد. وی افزود: در حوزه واکسن پیشرفت قابل قبولی نداشته‌ایم و در حوزه تربیت نیروی انسانی متخصص این صنعت اقداماتمان کافی نبوده است.

به گفته قانعی، با وجود قدیمی‌ترین رکن زیست فناوری کشور که صنعت واکسن است، نتوانستیم در این حوزه منحنی رشد قابل قبولی داشته باشیم.وی همچنین عنوان کرد: برای توسعه همه‌جانبه و مقبول صنعت واکسن کشور به همکاری همه بازیگران این عرصه نیاز داریم و باید وزارت جهاد کشاورزی، موسسات خصوصی و دولتی واکسن‌سازی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و غیره دست به دست هم دهند و برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدتی برای توسعه این صنعت ارائه کنند.

صنعت واکسن یکی از صنایع بزرگ و کاربردی در کشور است که توجه ویژه به آن می‌تواند نقش تاثیرگذاری در رونق اقتصادی و تامین سلامت جامعه داشته باشد، به همین دلیل در تمام کشورها، یکی از سیاست‌های اثرگذار حوزه سلامت را توسعه این صنعت مهم و کاربردی قرار داده‌اند. ایران نیز یکی از کشورهای پیشرو در این حوزه بود که چند سالی است به برخی دلایل در این حوزه گام‌هایی به عقب برداشته است؛ گام‌هایی که با تلاش متولیان این امر به زودی جبران می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

رانندگان و مسافران معترض به کرایه تاکسی های اینترنتی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از مسافران تاکسی های اینترنتی در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *