صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان تا پایان دولت دوازدهم
Chabahar-Zahedan Railway

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان تا پایان دولت دوازدهم

کسب و کار نیوز - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از راه‌اندازی خط ریلی چابهار-زاهدان تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: با تصویب اعتبار ۳۰۰ میلیون یورویی از محل صندوق توسعه ملی در هفته گذشته در هیات دولت، این خط ریلی را در صورت تخصیص به موقع تا پایان عمر دولت دوازدهم راه اندازی می‌کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، خیراله خادمی ، اظهار کرد: با موافقت مقام معظم رهبری، تایید رئیس جمهوری و هیات دولت از طریق تسهیلات صندوق توسعه ملی می‌توانیم راه آهن چابهار-زاهدان را به طول ۶۱۰ کیلومتر راه‌اندازی کنیم که اگر تخصیص اعتبار و تسهیلات مصوب آن به موقع انجام شود، تا پایان دولت این خط ریلی راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: هفته گذشته حدود ۳۰۰ میلیون یورو تسهیلات برای این پروژه در هیات دولت تصویب شد که بر اساس این مصوبه قرار است این تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی پرداخت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:  البته تاکنون نیز این خط ریلی پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته است و به عنوان مثال در زیر سازی آن پیشرفت ۵۸ درصدی داشته‌ایم و از سوی دیگر نیز تا امروز از محل اعتبارات سالانه مصوب حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای این خط ریلی هزینه شده است.

خادمی گفت: پروژه ریلی چابهار-زاهدان به طول ۶۱۰ کیلومتر بوده و با توجه به اینکه با تصمیم اخیر دولت می‌توانیم از تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی نیز استفاده کنیم، اگر این تسهیلات و اعتبارات به موقع به پروژه برسد، می‌توانیم در زمان مقرر آن را تحویل داده و راه‌اندازی کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *