صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / نرخ تورم روسیه در کمترین سطح ۱۰ ماه اخیر
russia

نرخ تورم روسیه در کمترین سطح ۱۰ ماه اخیر

کسب و کار نیوز - نرخ تورم روسیه در ماه سپتامبر به چهار درصد کاهش یافت.

طبق اعلام مرکز آمار روسیه نرخ تورم این کشور در دوازده ماه منتهی به سپتامبر به چهار درصد رسیده است که ۰.۱ درصد کمتر از رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان و ۰.۳ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای دوره مشابه منتهی به ماه قبل است. این نرخ، کمترین نرخ تورم به ثبت رسیده از نوامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومکیس، کاهش بهای بخش خدمات و مواد غذایی نقش اصلی را در کاهش ۰.۳ درصدی تورم روسیه در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه ماه قبل داشته است به گونه‌ای که تورم مواد غذایی از ۵ درصد به ۴.۷ درصد و بخش خدمات از ۴.۴ درصد به چهار درصد رسیده است.

بر مبنای ماهانه نرخ تورم روسیه ۰.۲  درصد اعلام شده است که مشابه تورم ماه قبل و تورم پیش‌بینی شده توسط کارشناسان است. بیشترین تورم ماهانه روسیه مربوط به اقلام غیرغذایی با ۰.۲ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به غذا با منفی ۰.۴ درصد بوده است. متوسط نرخ تورم روسیه در بازه زمانی ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۱۱۹.۹۱  درصد بوده است که بیشترین نرخ تورم مربوط به ۲۳۳.۳ درصد دسامبر ۱۹۹۲ و کمترین تورم مربوط به ژانویه ۲۰۱۸ با ۲.۲ درصد بوده است.

انتظار می‌رود با توجه به رشد پایین اقتصاد روسیه در دومین فصل امسال، بانک مرکزی کار سختی برای حفظ نرخ تورم در محدوده پنج درصدی هدف گذاری شده خود داشته باشد. رشد اقتصادی روسیه در سه ماهه دوم امسال به ۰.۹ درصد رسیده است که در مقایسه با رشد سه ماهه نخست امسال ۰.۴ درصد بیشتر است.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

به گزارش کسب و کار نیوز ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان اینکه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *