صفحه اصلی / سرخط خبرها / برنامه راه اندازی طرح آلومینیوم جنوب در آبان
Aluminum industry

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو اعلام کرد

برنامه راه اندازی طرح آلومینیوم جنوب در آبان

کسب و کار نیوز - مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو از راه اندازی طرح آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگ ترین کارخانه تولید شمش این فلز در ایران، طی ماه آبان خبر داد.

امیر صباغ با بیان این مطلب اظهار داشت: ظرفیت انبارهای پودر آلومینا در انبارهای کارخانه آلومینیوم جنوب (سالکو)، تکمیل شده و شرایط برای شروع تولید و بهره برداری از این طرح یک میلیارد دلاری در ماه آینده، فراهم است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،  وی ادامه داد: زیر ساخت های لازم اعم از جاده ها و امکانات مورد نیاز برای توسعه این فازها ایجاد شده و کارخانه آند سازی با ظرفیت سالانه ۱۸۰ هزار تن برای هر یک از این فازها ایجاد خواهد شد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو تصریح کرد: محصولات تولیدی این کارخانه، شمش، اسلب و بیلت آلومینیوم است که ظرفیت سالانه آن در فاز نخست ۳۰۰ هزار تن است و با تکمیل فازهای ۲ و ۳ به یک میلیون تن خواهد رسید.

وی ادامه داد: با راه اندازی فاز نخست کارخانه آلومینیوم جنوب، ۱۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۶ هزار نفر به طور غیر مستقیم به کار مشغول خواهند شد.

همچنین مطالعه کنید:

 ۱۹ اقدام ویژه ضدکرونائی سایپا برای آغاز تولید در سال جدید

گروه خودروسازی سایپا با هدف حفظ جریان تولید در کشور و پاسخ به تعهدات خود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *