صفحه اصلی / سرخط خبرها / تهدید سپرده ها در بانک های بد

حسن مرادی، کارشناس اقتصادی

تهدید سپرده ها در بانک های بد

کسب و کار نیوز - رتبه بندی بانک ها به سپرده‌گذاران بانکی این اطمینان را می‌دهد که کدام بانک برای سپرده‌گذاری بهتر است و کدام بانک خطر بیشتری برای سپرده‌های آنها ایجاد خواهد کرد.

سرمقاله

کسب و کار نیوز- اما این موضوع همانقدر که به سود سپرده‌گذاران است، خطراتی را نیز برای بانک‌ها به ویژه بانک‌های بد، به همراه دارد و ممکن است، سپرده های آنها را تهدید کند. با توجه به روابط بعضی از بانک‌های خصوصی با منابع قدرت و تلاش آنها برای قرار گرفتن در لیست بهترین بانک، موضوع رتبه‌بندی به تاخیر می‌افتد. در حال حاضر رقابتی شدید میان بانک‌ها وجود دارد تا در شمار بانک‌های قوی به شمار آیند و همین رقابت تا حدودی کار را برای بررسی‌های بیشتر دشوار می‌کند.چرا که ممکن است بانک‌ها از افشای اطلاعات دقیق خودداری کرده و یا سعی در ساختن اطلاعات غیر واقعی برای بالا بردن رتبه بانکی خود، کنند. در حالی که رضایت مشتریان باید یکی از پارامترهای تاثیرگذار در رتبه‌بندی بانک‌ها باشد. از سویی با توجه به جو بی‌اعتمادی که طی دو سال اخیر نسبت به نظام بانکی به وجود آمده، افشای دقیق اطلاعات بانک‌ها، ممکن است باعث فرار سپرده‌گذاران شده و خطراتی را برای بانک‌ها به وجود آورد.

همچنین مطالعه کنید:

«باسلام»، بازاری تخصصی برای کسب‌وکارهای کوچک

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، نام این استارت‌آپ «باسلام، بازار آنلاین کسب‌وکارهای …

یک دیدگاه

  1. با سلام
    نمایندگان محترم مجلس – وزرای محترم دولت – دولت عزیز -قوه قضائیه بزرگوار در شیراز-پایگاه هوائی شهید دوران در جاده پایگاه و در کنار فرودگاه شهید دستغیب که یک پایگاه هوائی است در یک منطقه شهری قرار گرفته است اگر چه وسط شهر نیست اما از مرکز شهر هم ۱۰ دقیقه بیشتر فاصله ندارد شما که دلسوزان مملکت هستید . یک ۱ ساعت از وقت خود را صرف کنید و وارد پایگاه هوائی شهید دوران که در بهترین نقطه شهر قرار دارد شوید، ۷۰ هکتار زمین کشاورزی اجاره داده شده است که برنج – کلم – صیفی جات در آن کاشته می شود و این محصولات آب زیادی لازم دارند درختان چندین ساله در یک قدمی این زمین ها از بی آبی خشک شده اند آب -برق -گاز -مدرسه-درمانگاه-جاده و تمامی امکانات شهری در اینجا قرار دارد آیا سزاوار است که مردمی این چنین بی خانمان در دور افتاده ترین محله های حاشیه شهرشیراز و بدون امکانات زندگی کنند و هکتار ها زمین به آپارتمان تبدیل نشود و آبیار ی این ها باعث خشک شدن درختان بیشماری گردد.حتی برای کارمندان خود خانه سازمانی نساخته اند ولی ۷۰ هکتار زمین در بهترین نقطه شیراز به کشت برنج که مخصوص شمال کشور که استان پر بارشی است اختصاص داده شده که ستم در حق جنگل و درختان و تولید اکسیژن برای مردم است. آیا فریاد رسی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *