پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / سرخط خبرها / آمار گردشگران تپه باستانی حسنلو ۳۷ درصد افزایش یافت
تپه باستانی حسنلو

آمار گردشگران تپه باستانی حسنلو ۳۷ درصد افزایش یافت

کسب و کار نیوز : ارومیه- ایرنا- رئیس پایگاه ملی تپه باستانی حسنلو گفت: ۵ هزار و ۱۰۰ گردشگر در نیمه نخست امسال از این مجموعه باستانی بازدید کرده اند که ۳۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا, حسن شیری افزود: اقداماتی از قبیل برگزاری برنامه‌های متنوع مانند نوروزگاه، معرفی بیشتر اثر در رسانه ها و بین عموم مردم، توزیع بروشورهای متنوع و رایگان در پایگاه، مستقر کردن راهنمایان گردشگری، نصب تابلوها و بیلبوردهای معرفی اثر در جاده های اصلی منتهی به آن و اقدامات مستمر حفاظتی و مرمتی از مهمترین دلایل جذب و افزایش گردشگر بوده است.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود با انجام این اقدامات، روند صعودی افزایش گردشگر در ماه‌ها و سال‌های آتی نیز ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: این مجموعه بزرگترین شهر عصر آهن در خاورمیانه است که قدیمی ترین لایه آن در حدود هشت هزار سال قدمت داشته و از نظر معماری نیز دارای جایگاه ویژه‌ای است.

رئیس پایگاه ملی تپه باستانی حسنلو گفت: در این میان کشف جام زرین حسنلو در سال ۱۳۳۷ یکی از مهمترین اکتشافات علمی بده که نشان دهنده قدمت سه هزار ساله این منطقه را به تصویر می کشد.

منطقه تاریخی حسنلو در ۸۰ کیلومتری ارومیه و ۹ کیلومتری شهرستان نقده قرار دارد که در سال ۱۳۴۴ به شماره ۴۸۵ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

همچنین مطالعه کنید:

خرید-از-سوپرمارکت-آنلاین

در خانه بمانید و با اسنپ از سوپرمارکت خرید کنید

به گزارش کسب و کار نیوز، این «پیشنهاد خوب» اما همچنان روی هوا ماند و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *