صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / دژپسند: کالای رسوبی در گمرک نداریم
dojpasand

دژپسند: کالای رسوبی در گمرک نداریم

کسب و کار نیوز - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اکنون کالاهایی که اظهارنامه گمرکی برای آنها پرشده باشد، در گمرک وجود ندارد، اما در ارتباط با خودرو پروانه صادر شد ولی در مهلت مقرر ترخیص نشده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، «فرهاد دژپسند» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت کالاهای رسوب شده در گمرک، اظهارداشت: همانطور که  در مجلس شورای اسلامی ( روز گذشته) توضیح داده شد، کالای رسوبی در گمرکات کشور وجود ندارد به جز خودرو که پروانه گمرکی برای آنها صادر شده، اما در مهلت مقرر ترخیص نشده‌اند و در گمرک باقی‌مانده‌اند.

وی تصریح کرد: بیش از یکهزار دستگاه خودرو در گمرکات کشور وجود دارد که مقصر واردکننده است و در مهلت پیش بینی شده، اقدام به ترخیص نکرده‌اند و از جانب نهادهای حکومتی نیست، ترخیص برخی خودروها نیز نیازمند دستور قضایی است.

دژپسند تاکید کرد: سرعت ترخیص کالا که اظهار نامه گمرکی دارند، از روانی خاصی در گمرک برخوردار است و اکنون مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.

وی درباره کالاهایی که اظهارنامه گمرکی ندارند، گفت: کالاهای گروه چهار که واردات آنها ممنوع بوده است، کالاهایی که ثبت سفارش نکرده اند و همچنین کالاهایی که منشا ارزی آنها تامین نشده و بنابراین اظهارنامه گمرکی برای آنها پرنشده و براین اساس کلمه رسوب به آنها اطلاق نمی‌شود.

اعطای تسهیلات تکمیلی در اولویت وزارت اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: مجموعه تلاش‌های این وزارتخانه به این سمت می رود که در بنگاه‌های اقتصادی از نظر تامین مالی، مشکلی وجود نداشته باشد.

وی افزود: وزارت امور اقتصادی به عنوان رئیس مجمع بانک‌ها، مقرر ساخته تا همه طرح هایی که در آستانه بهره برداری قرار دارند، برای اعطای تسهیلات تکمیلی در اولویت قرار گیرند.

به گفته دژپسند، در بازار بورس قوانین و مقررات را به گونه‌ای تسهیل می‌ شود که بنگاه‌های بیشتری برای تامین مالی از ظرفیت آن استفاده کنند تا به کمک این روش از نظر تامین مالی به بنگاه‌های تولیدی کمک شود.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رکود فراگیر بازار مسکن

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز با وجود این‌که هر ساله همزمان با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *