صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / اتحادیه اروپا چند مقام دیگر ونزوئلا را تحریم کرد
European Union

اتحادیه اروپا چند مقام دیگر ونزوئلا را تحریم کرد

کسب و کار نیوز - نمایندگان ۲۸ کشور اروپایی در اتحادیه اروپا تحریم شماری از مقامات آژانس‌های اطلاعاتی این کشور را تصویب کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، به نوشته خبرگزاری «تاس»، یک منبع دیپلماتیک روز چهارشنبه به «خبرگزاری فرانسه» گفت تحریم‌های جدیدی علیه مقامات ونزوئلایی وضع شده که آژانس‌های اطلاعاتی این کشور را هدف قرار می‌دهد.

تاس نوشت، اکنون با تصویب این تحریم‌ها توسط سفرای ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، شورای وزرای اتحادیه اروپا نیز باید آن را مورد تأیید قرار دهد.

در این صورت تعداد مقامات ونزوئلایی که تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار دارند، به ۲۵ نفر خواهد رسید.

اولین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا اواخر سال ۲۰۱۷ انجام شد. سال ۲۰۱۸ نیز ۱۸ مقام دولت ونزوئلا در لیست سیاه ایت اتحادیه قرار گرفت.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوایدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» به رسمیت شناخته و مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجدداً به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

با اینحال، مادورو هشدار داده است که ونزوئلا برای مقابله با هرگونه مداخله واشنگتن در امور داخلی این کشور آمریکای لاتین آمادگی دارد.

همچنین مطالعه کنید:

کرونا

تولید «گیت ضدعفونی پرسنل» برای محافظت از کادر درمانی در مقابل ویروس کرونا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پارک فناوری پردیس، افشین ناصری با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *