صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / توصیه طب سنتی برای کاهش نفخ در نوزادان
kid

توصیه طب سنتی برای کاهش نفخ در نوزادان

کسب و کارنیوز - نفخ نوزادان در واقع جمع شدن هوا در معده‌ی آنها و بروز دل‌درد و دل‌پیچه است که باعث نارضایتی اغلب کودکان می‌شود اما اجرای چند راهکار ساده می‌تواند تاثیر قابل توجهی در درمان این عوارض داشته باشد و حتی از مصرف دارو در کودکان نیز جلوگیری کند.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سلامانه: دکتر «سید کاظم کاظمینی» عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در رابطه با این مشکل معمول در نوزادان، می‌گوید: اگر نوزاد از شیر مادر تغذیه می‌کند، مادر باید نسبت به تغذیه خود آگاه باشد و تغذیه خود را اصلاح کند و به منظور جلوگیری از نفخ نوزاد از مصرف غذاهای نفاخ دوری کند.

وی مصرف مقدار اندکی دم کرده زیره بعد از غذا را در کاهش نفخ نوزاد موثر می‌داند و تصریح می‌کند: دم‌کرده‌ی زیره علاوه بر این مزیت، می‌تواند منجر به افزایش تولید شیر در مادر نیز شود.

این متخصص طب سنتی ایرانی در مورد دیگر راهکارهای رفع نفخ در نوزادان، خاطرنشان می‌کند: مادر می‌تواند روزانه سه تا پنج مرتبه شکم فرزند خود را با روغن گیاهی مصطکی یا زیتون در جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهد.

یکی از مشکلات نوزادان که منجر به ناخوشایندی و در نتیجه گریه‌های طولانی و متوالی اکثر آنها می‌شود، نفخ معده است که البته برخی از والدین نیز آن را تشخیص نمی‌دهند و راهکارهای مختلفی را برای آرام کردن کودک خود بکار می‌گیرند.

همچنین مطالعه کنید:

لیگ تعطیل شود، خیلی چیزها به هم می‌ریزد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, حسین ابراهیمی در ارتباط با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *