پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / سرخط خبرها / بهره بردارى ١۴.۵میلیارد دلار طرح معدنى توسط ایمیدرو
MADAN

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد؛

بهره بردارى ١۴.۵میلیارد دلار طرح معدنى توسط ایمیدرو

کسب و کار نیوز-رییس هیات عامل ایمیدرو از بهره بردارى ١٤.٥میلیارد دلار طرح معدنى خبر داد و گفت: تا پایان امسال ۳.۹ میلیارد دلار طرح در دستور کار داریم.

به گزارش کسب و کار نیوز، خداد غریب پور امروز در همایش توسعه فعالیت‌های اکتشافی ایران با بیان اینکه اولویت ایمیدرو به عنوان حلقه اول توسعه، اکتشاف است افزود: تا امروز ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف شده و برنامه ما این است اگر پهنه ای مانده باز هم ایمیدرو اقدام کند و در اختیار بخش خصوصی بگذارد.

وى ادامه داد: از بخش خصوصی بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای تزریق به طرح‌های توسعه ای جذب کرده ایم و آمادگی داریم پهنه‌های معدنی سراسر کشور را در دست بگیریم و به بخش خصوصی واگذار کنیم.

غریب پور با اشاره به تجارت مواد معدنى بیان کرد: در پنج ماهه ابتدایی امسال با تکیه بر مدیریت ارزی بنگاه‌های بزرگ‌معدنی و صنایع معدنی، در بخش تولید رشد داشته ایم، بر این اساس صادرات مس در ۶ ماهه امسال تقریبا معادل کل سال قبل یعنى۴۵۲ میلیون دلار بوده و صادرات شرکت‌های فولادی نسبت به مرداد ۹۷ با ۳۷ درصد رشد مواجه بوده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: تا کنون ایمیدرو۱۴.۵ میلیارد دلار طرح به بهره برداری رسانده است،سال گذشته ۲.۱ میلیارد دلار طرح به بهره برداری رساندیم و امسال ۳.۹ میلیارد دلار طرح در دستور کار داریم، همچنین تا افق ۱۴۰۰ باید ۱۶۰ میلیون تن سنگ آهن ذخیره کنیم.

وى اضافه کرد: با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در قالب نقشه راه معدن به توافق رسیده ایم، با سازمان انرژی اتمی و محیط زیست هم توافق نامه‌هایی امضا خواهیم کرد.

غریب پور با تاکید بر اینکه احیای طرح‌های نیمه تمام در سال ۹۸ در دستور کار ایمیدرو قرار دارد افزود: در حوزه فعالسازی معادن کوچک مقیاس تا پایان سال، ۱۵۰ معدن با اشتغالزایی ۳ هزار نفر که عمدتا در مناطق کمتر برخوردار هستند، توسط ایمیدرو به بهره برداری می رسد.

او در پایان گفت: از ۱۴۵ هدف طراحی شده در نقشه راه ایمیدرو، ۴۶ درصد آن محقق شده است.

همچنین مطالعه کنید:

کمک هواوی برای جلوگیری از شیوع کووید۱۹ در هند

به گزارش کسب و کار نیوز، هند اعلام کرد ۱۰۷۱ نفر در این کشور به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *